تالار گفتگو ستاره‌شناسان
راهنمایی در خرید و تعویض فوکوسر.. - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: ابزارهای ستاره شناسی (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: تلسکوپ (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=36)
+--- موضوع: راهنمایی در خرید و تعویض فوکوسر.. (/showthread.php?tid=2439)

صفحات 1 2

راهنمایی در خرید و تعویض فوکوسر.. - XT8 - 01-29-2013

سلام علیکم دوستان وقت بخیر
من دابسونی 8 اینچ دارم و خودش هم فوکوسر داره ولی زیاد برای عکاسی مستقیم جالب نیست و خیلی لق لق میزنه به قول معروف و اذیتم میکن و نمی تونم فوکوس عالی داشته باشم.
حالا خواستم بپرسم که به نظرشما این فوکوسر 2 سرعته چطوره ؟ کسی تجربه کار داره ؟ اصلا فرق با فوکوسر خود تلسکوپ میده ؟کسی اطلاع داره که تفاوت فوکوسر خودم با این مدل یعنی فوکسر 2 سرعته چیه ؟
فوکوسر دو سرعته 2 اینچ ویژه تلسکوپ های بازتابی

خیلی ممنون

راهنمایی در خرید و تعویض فوکوسر.. - Regulus - 01-29-2013

فرقش اینه که، با این میتونی اول مثل فوکوسر عادی فوکوس کنی، بعد با سرعت دومش دقیق تر فوکوس کنی.پیچ دومیه با سرعت کمتری فوکوسرو حرکت میده.

خوبه به نظرشما /

راهنمایی در خرید و تعویض فوکوسر.. - Regulus - 01-29-2013

من تا حالا باهاش کار نکردم. از دوستان عکاس بپرس.

راهنمایی در خرید و تعویض فوکوسر.. - mohammad_reza - 01-29-2013

فوکسردو سرعته اصلا قابل مقایسه نیست با تک سرعته مخصوصا برای عکاسی
البته باید یک مسئله رو شما درنظر بگیرید که این همه هزینه ارزش یک تلسکوپ بازتابی رو داره
اگه قصد شما عکاسی باشه میتونید یک تلسکوپ اپو کوچیک بگیرید ولی کار با کیفیت ارائه بدید
چون فوکسر نزدیکه 400 تومان هست و اینکه خطلای کما هم هست که فیلترش نزدیکه 200 تومان
کلا به نظر من به صرفه نیست باید یک فکر بهتری بکنید

اخه وقتی قطر دهانه یک بازتابی را مقاسیه می کنیم با مثلا اپوها که صد البته کیفیتی بسیار قابل توجه هم دارند اما در عوض بسیار هم گران قیمت تر هستند و الان متاسفانه با بودجه من هم سازگار نیست..شاید یک موقع یک تلسکوپ کوچک اپو هم بخرم کنار ابزارهام ،اما واقعا هزینه سنگینی باید متحمل شد.البته الان یک کارکرده هم پیدا کردم 80 میلی هست و اپو ویلیام هست میگه 1300 . .
فکرکنم به این زودی ها... اگر بازهم 600 تومان هزینه کنم بهتر نیست ؟کمااینکه به نظرم اگر بتونیم مثلا یک بازتابی را سرپا کنیم گزینه بدی برای عکاسی نباشد.
یعنی به نظرشما من پول جمع کنم اپو بخرم بهتره تا خرج بازتابی بش ؟

راهنمایی در خرید و تعویض فوکوسر.. - مهدی ناصری - 01-30-2013

اون فردی که داره آپو ویلیام 80 رو 1300 میده رو زود دریابید!! من مدل تلسکوپش رو دقیق نمی دونم اما قطر دهانه تو عکاسی زیاد مهم نیست؛ البته اینی که میگم منظورم به نسبت کیفیتش هست مثلا شما گالری آقای مهدی مومن زاده رو ببینید عکس های فوق العاده ای با تلسکوپ آپو 80 دارن. الآن اگر شما تلسکوپ بازتابی رو بفروشید و اون 600 تومن رو هم روش بذارید با یه کم این ور اون ور به 1300 میرسه. البته مدل آپوکروماتی که میگین مهمه به درد عکاسی می خوره یا نه.

راهنمایی در خرید و تعویض فوکوسر.. - mohammad_reza - 01-30-2013

اونی که ایشون میگن 80 میلیمتر ویلیام مدل زنیت استار هست
منم نظرم روی اپو هست واقعا کیفیت قابل مقایسه نیست

راهنمایی در خرید و تعویض فوکوسر.. - XT8 - 01-30-2013

دست همگی عزیزان دردنکند
پس به نظرشما اگر بخوام تلسکوپ را برای عکاسی سرپا کنم از لحاظ بودجه ای و هزینه کل ، هزینه های که باید صرف بازتابی بشود بیشتر هست یا مثلا همین اپو 1300؟
و ایا این که من داخل شهر هستم باعث نمیشه که نتونم با این تلسکوپ تصاویر خوبی بگیرم یعنی در مقابل بازتابی 8 اینچی ؟

راهنمایی در خرید و تعویض فوکوسر.. - mohammad_reza - 01-30-2013

تلسکوپهای بارتابی بیشتر برای رصد کاربرد دارند
در عکاسی هم به کار میرند ولی مدلهایی گرونترش هست مثل ریچی کرتین هستند
تلسکوپهای اپو به دلیل فاصله کاونی کمی که دارند مقدار بیشتری از اسمان رو ثبت میکنه(زاویه دیدش بازتره)