تالار گفتگو ستاره‌شناسان
سوال از این بهتر !!! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: ابزارهای ستاره شناسی (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: دوربین دوچشمی (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=37)
+--- موضوع: سوال از این بهتر !!! (/showthread.php?tid=1483)

صفحات 1 2 3

سوال از این بهتر !!! - supr nova - 06-11-2010

سلام
توی جامعه ی ما هیچ کس به علم و دانش اهمیت نمی ده هیچ کس برنامه ی علمی نمی بینه همه از دانش فراری هستن
من خودم تا به حال نشده که وقتی برای یه نفر از آسمون و ستاره ها حرف می زنم بهم نخنده نگه دلت خوشه!!!!!!!!!!!!!!!!
به هر حال من هم با برنامتون موافقم و آماده ی همکاری هستم.

سوال از این بهتر !!! - astronomer50 - 06-11-2010

من هم هستم دوستان. 8)

سوال از این بهتر !!! - solitary star - 06-11-2010

fatemeh_astronomer نوشته: بازم شما خوش به حالتون مدرسه تون 2 میلیون داده واسه تون تلسکوپ خریده مدرسه ما تو لوازم اولیه آزمایشگاهش هم مونده با این که یکی از شهرستان های تهران به حساب می آیم چه برسه به اینکه بخواد تلسکوپ بخره.

البته این موضوع برمیگرده به چند سال گذشته!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
من هم با این پیشنهاد موافقم و بحث پیشنهادی بنده (اگر در حدود عرض نظر باشم)بحث روی LQG هست چون چیز میشه گفت تقریبا جدیدیه و میشه روی نابهنجاری کیهانی موجود در معادلات باجوالد که خودش اقرار به اون کرده هم بحث کرد
..........

بنده هم اگر قابل بدونید مشتاق شرکت در این دست بحث ها به خصوص با شرایط یاد شده هستم و سعیم بر این هست که دلایلم علمی و منطقی و فرمولیزه باشند

متشکرم/
پیروز باشید Smile

سوال از این بهتر !!! - Sagittarius - 06-11-2010

چون مملکت ما مکان بسیار مناسبی است برای هرز رفتن استعداد

سوال از این بهتر !!! - solitary star - 06-11-2010

همه میدونیم داره چه بلایی سرمون میاد اما بهتره راهمون رو ادامه بدیم با همه ی سختی هاش که میدونم یه موقع هایی اشک ادم رو در میاره با همه ی کمبود ها و چیزایی که نمیشه گفت...شجاعتشو داشته باشیم که ادامه بدیم چون هر ماهی مرده ای میتونه در جهت جریان شنا کنه

خوشبختی ما اینکه می فهمیم باید چی کار کنیم خیلی ها هنوز توی همین هم موندن بهتره ذهنمون رو با این چیزا خسته تر نکنیم بذاریمشون جزو درد ها و زخم هایی که باید زمان تیمارشون کنه

پیروز باشید و امیدوار به تلاشتون Smile

سوال از این بهتر !!! - New Astronomer - 06-11-2010

سلام

درود به این روحیه بلند دوستان. بله با وجود سخت‌ترین موانع و کمبودها که منم مثل شماها عمیقاً حس کردم و میکنم، اما نباید خودمون رو ببازیم. همین که هممون هدفی مشترک داریم: علاقه‌مندیم و عشق به این زمینه علمی واقعاً زیبا داریم و همین که میدونیم کجا میخواهیم بریم، خودش مثل اینه که 70٪ مسیر رو طی کرده باشیم.

درسته که امکانات نیست یا خیلی کم هست. اما ارزش تفکر عمیق و دقیق علمی و تلاش صرفاً عاشقانه و بدون چشمداشت از همه چیز بالاتره و می‌تونه جای خیلی از کمبودها را پر کنه.

میدونم موفق می‌شیم/.

سوال از این بهتر !!! - gloryspace - 06-11-2010

درود بر دوستان

منم با دوستان موافقم.این سوالیه که همه جوابش رو میدونیم.ولی بزرگترین سرمایه ی ما علی رغم نبود امکانات و....
عشق و علاقه ایه که نسبت به ستاره شناسی داریم .با همین علاقه میتونیم با کمبودها کنار بیایم و در هر کس در حد علاقه اش فعالیت هاش رو دنبال کنه.شاید علاقه به نجوم و شروع کردن به فعالیت در نجوم مهم باشه ولی به نظرم چگونه ادامه دادنش مهم تر از بقیه چیز هاست.اینطور نیست؟

سوال از این بهتر !!! - fatemeh_astronomer - 06-12-2010

منم موافقم ما باید خودمون یه کاری واسه خودمون انجام بدیم در ضمن از بعضی از پست های صفحه پیش خیلی ناراحت شدم درسته که کشور ما توی این زمینه ها پیشرفت زیادی نکرده اما درست نیست که با الفاظ کشور جهان سومی، تو هیچی پیشرفت نکرده که این دومی اش باشه، استعداد میکشه و... کشورمونو تحقیر کنیم اینکه کشور ما داره پیشرفت میکنه و هنوزبه حد قابل قبولی از پیشرفت علمی نرسیده دلیل نمیشه که کشورمون رو تحقیر کنیم
به هر حال ما از همین آب و خاکیم و به عشق ایرانمون نفس میکشیم، مگه نه؟؟
پس به خاطر ایران تا آخرش هستیم
همه با هم فقط برای ایران

سوال از این بهتر !!! - ORION-M42 - 06-14-2010

درسته به قولی ما منجمای آماتور نوعی سخت پوست (سخت دوست) حساب می شویم :lol:

سوال از این بهتر !!! - melody - 06-14-2010

من فکر می کنم ما باید اوضاع را درست کنیم :wink: