تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - Regulus - 09-09-2012

راست میگه بازن.

یه نرم افزار برای درست کردن time laps معرفی کنید.

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 09-09-2012

باید با نرم افزارهای پردازش ویدئو کار کنی
مثل یولید یا ادوب پریمیر

عکس های خودم ! - M_Saturn - 09-09-2012

croelهم خوبه. افکت هاش نسبت به بقیه نرم افزار ها بهتره.

این یولیدو انگلیسی بنویس.

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 09-09-2012

اسم اصلیش اینه خیلی نرم افزار راحتی هست
Corel VideoStudio 12

عکس های خودم ! - M_Saturn - 09-09-2012

Ulead Video studio بله کار با Corel راحته و همونطور که گفتم افکتاش بهتره و میشه از برنامش بیشتر هم دانلود کرد

عکس های خودم ! - مهدی ناصری - 09-10-2012

سلام دوستان
همون طور که می دونید در عکس های دیپ اسکای نیاز به نوردهی های بالا هست. نوردهی بالا هم نیاز به ردیابی دقیق جرم داره. این دقیقا مشکلی هست که من دارم. من فعلا اتوگایدر ندارم، با استفاده از مقر eq5 اگر خوب قطبی کنم و ترفند هایی مثل تصحیح تدریجی رو انجام بدن، تا حدود سه و نیم دقیقه می تونم بدون خطا نوردهی کنم. اگر بخوام نوردهی بیش تر بکنم دو راه دارم: استفاده از اتوگایدر، و استفاده از چشمی رتیکل دار چراغ دار. اتوگایدر که به کنار، بنده در کار با رتیکل مشکل دارم! وقتی چراغ داخل رتیکل روشن میشه دیگه هیچ ستاره ای در چشمی معلوم نیست. مگر اینکه مثلا جرم خوشه پروین باشه که ستاره هاش پر نورن. اما برای اجرامی مثل سحابی مرداب و آندرومدا که ستاره پر نور ندارن باید چی کار کرد؟ آخه توی رتیکل با چراغ روشن هیچ ستاره ای دیده نمی شه که بخوام ردیابی کنم! ایراد از کار من هست یا اصلا تو این اجرام نمیشه با رتیکل نوردهی بالا کرد؟ خواهشا افرادی که اطلاع دارن پاسخ بدن چون این سوال خیلی حیاتیه، اگر نتونم با رتیکل کار کنم نوردهی هام باز هم در سفر رصدی پیش روم محدود به 3 دقیقه می شه.
سوال دومم هم اینه که منابعی در مورد روش های قطبی کرد دقیق تلسکوپ می شناسید؟ ظاهرا کارگاه توآن امسال یک سخنرانی در مورد این مبحث داشته، حیف شد از دست دادم!

عکس های خودم ! - مهدی ناصری - 09-21-2012

خب سوال قبلی رو بی خیال رفتم عکس های نجومی هم گرفتم و به مرور این جا قرار می دم!
اما خبری که قرار بود بدم افتتاح دومین سایت تخصصی عکاسی نجومی هست. انجمن آوا استار دیروز سایتی رو افتتاح کرد که قرار هست در حوضه عکاسی فعالیت کنه اما بخش عکاسی نجومی هم داره که یکی از بخش های اصلی سایت هست. امیدوارم این دو سایت در کنار هم رو به جلو پیشرفت کنن و در آینده هم کار های این چنینی دیگه ای رو ببینیم:
گالری عكس آوا استار

عکس های خودم ! - only orion - 09-21-2012

مهدی ناصری نوشته: سلام دوستان
همون طور که می دونید در عکس های دیپ اسکای نیاز به نوردهی های بالا هست. نوردهی بالا هم نیاز به ردیابی دقیق جرم داره. این دقیقا مشکلی هست که من دارم. من فعلا اتوگایدر ندارم، با استفاده از مقر eq5 اگر خوب قطبی کنم و ترفند هایی مثل تصحیح تدریجی رو انجام بدن، تا حدود سه و نیم دقیقه می تونم بدون خطا نوردهی کنم. اگر بخوام نوردهی بیش تر بکنم دو راه دارم: استفاده از اتوگایدر، و استفاده از چشمی رتیکل دار چراغ دار. اتوگایدر که به کنار، بنده در کار با رتیکل مشکل دارم! وقتی چراغ داخل رتیکل روشن میشه دیگه هیچ ستاره ای در چشمی معلوم نیست. مگر اینکه مثلا جرم خوشه پروین باشه که ستاره هاش پر نورن. اما برای اجرامی مثل سحابی مرداب و آندرومدا که ستاره پر نور ندارن باید چی کار کرد؟ آخه توی رتیکل با چراغ روشن هیچ ستاره ای دیده نمی شه که بخوام ردیابی کنم! ایراد از کار من هست یا اصلا تو این اجرام نمیشه با رتیکل نوردهی بالا کرد؟ خواهشا افرادی که اطلاع دارن پاسخ بدن چون این سوال خیلی حیاتیه، اگر نتونم با رتیکل کار کنم نوردهی هام باز هم در سفر رصدی پیش روم محدود به 3 دقیقه می شه.
سوال دومم هم اینه که منابعی در مورد روش های قطبی کرد دقیق تلسکوپ می شناسید؟ ظاهرا کارگاه توآن امسال یک سخنرانی در مورد این مبحث داشته، حیف شد از دست دادم!
نمیدونم من چرا این پست رو ندیدم!!
نمیدونم چطور شما هیچ ستاره ای رو از داخل چشمی نمیبینید! سعی کنید نور چشمی رو کم کنید. معمولا نورشون متغیره.
منابع فارسی وجود نداره. روش دریفت برای قطبی کردن دقیق هست ولی حتی اگر با این روش هم قطبی کنید و نهایت دقت رو به کار ببرید نوردهیتون محدود به خطای دوره ای مقرتون هست. برای عکاسی جدی بدون چون و چرا نیاز به اتوگایدر دارید.