تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - only orion - 08-25-2012

مهدی ناصری نوشته: سحابی حلقه یا M57

[عکس: m79xud090hhnb1ym4er.jpg]

سحابی حلقه یک سحابی سیاره نمای کوپک با اندازه زاویه ای 3 دقیقه قوسی در صورت فلکی شلیاق هست. در این تصویر ترکیب شده حاصل 12 نوردهی 1 دقیقه ای در ایزو 3200، .اضح هست که با تلسکوپی با فاصله کانونی 800 میلی متر، این جرم خیلی کوچک ثبت بشه!
منتظر نقد...
در مورد عکس آندرومداتون هم گفتم. هر جرمی یک اپتیک خاص میاد. برای عکاسی از این جرم به اپتیک هایی با فاصله ی کانونی بالای 1500 نیازه. تو انتخاب جرم بیشتر دقت کنید.

عکس های خودم ! - مهدی ناصری - 08-25-2012

خب بالاخره باید اجرام مختلف رو امتحان کنم دیگه. و همون طور که در مورد آندرومدا گفته بودم که با یک آکرومات امتحان می کنم، به علت ابری بودن هوا نتونستم آندرومدا رو امتحان کنم اما از مرداب و سه تکه در ابتدای شب یک عکس گرفتم:

[عکس: wh8j02l0zm21hpbnds9z.jpg]

با استفاده از یک آکروماتیک 70 میلی متری اسکای واچر با نسبت کانونی 7 و با استفاده از دوربین کنون 50 دی مودیفای شده بدون فیلتر آلودگی نوری. 25 فریم 1 دقیقه ای در ایزوی 6400 (!!!!).

عکس های خودم ! - مهدی ناصری - 08-26-2012

کسی رو عکس قبلی نظری نداره؟ آقای only orion منتظر نقد های سازندتون روی این عکس و عکس پیشین هستم!

اجرام صورت فلکی ذات الکرسی
Canon EOS 50D modified,Canon EF-S 18-55 mm @ 35 mm,f/4.5,Exposure:6*300 sec,ISO:1600,mount:EQ5 SynScan,Filter:Orion SkyGlow Imaging Filter

[عکس: zx7636gy7bdgvnoxi297.jpg]

و در این عکس هم نام اجرامی که دیده میشن رو مشخص کردم:

[عکس: rxi4oczutkpbroxyr5o.jpg]

نخستین اشکال این عکس، کادربندی اون هست. آندرومدا و دو سحابی زیر عکس (فکر کنم روح و قلب باشن) نصفشون در کادر هست و نصفشون خارج کادر.

عکس های خودم ! - only orion - 08-26-2012

عکس M8 نسبتا خوبه. نوردهی تک فریمتون پایینه. سعی کنید بهتر قطبی کنید تا بیشتر بتونید نوردهی کنید. کاراتون که جدی تر شد طبیعتا به اتوگایدر هم نیاز پیدا خواهید کرد. در این ایزوی بالا نویز زیاد هم طبیعیه. ولی به نظرم میشه این عکس رو بهتر ادیت کرد. تاریکی گوشه ی تصویر هم زیاده که مشکل اپتیکه اما در RAW reader میتونید تا حدودی برطرفش کنید.
در مورد عکس ذات الکرسی. اجرام این صورت فلکی از نظر ظاهری خیلی بزرگ نیستن و با این لنز جزئیات خاصی ازشون ثبت نمیشه. در تصویر شما یک زمینه ی پر ستاره از راه شیری و خوشه ی دوقلو خودنمایی میکنن و بقیه اجرام خوب مشخص نیستن. برای گرفتن عکس عالی از یک ناحیه وسیع بهتره پانوراما کار کنید. با تلسکوپ های آپو لوله کوتاه و سریع. کار سختی هست و نیاز به یک برنامه ریزی دقیق داره و ممکنه چند ماه طول بکشه اما نتیجه در صورت نوردهی مناسب و ادیت خوب خارق العاده خواهد شد. در آینده به این پروژه ها هم فکر کنید.
این هم یک گالری از این سبک عکس ها:Deep Sky Colors - Astrophotography by Rogelio Bernal Andreo

عکس های خودم ! - مهدی ناصری - 08-26-2012

ممنون از نظرتون. این گالری رو دیده بودم و در شگفتی بودم که چجوری این عکس ها رو گرفته! پس پانوراما بوده!!
تصویر زیر هم یک ادیت جدید و خیلی بهتر از نور زمین تاب ماه هست، که البته کار خورم نیست و یکی از دوستانم به نام آقای فرشاد شبستری که از عکاسان حرفه هستن انجام دادن.

[عکس: elbgo73jk7jmzqwzixgo.jpg]

عکس های خودم ! - blade - 08-27-2012

دوستان اگه میشه در مورد این عکس من نظر بدید
[ATTACH=CONFIG]1553[/ATTACH]
دوربین 550D unmodified
لنز 135mm canon fd(آنالوگ)
مقر eq5 pro
مجموع نوردهی :حدود 30 دقیقه
f:6

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 08-27-2012

جناب محقق عکس رو ادیت کردید؟
عکس زیبایی شده

عکس های خودم ! - M_Saturn - 08-27-2012

خییییلی عکس زیباییه آقای ناصری!

عکس های خودم ! - blade - 08-27-2012

بله عكس رو با فوتوشاپ استك و اديت كردم

عکس های خودم ! - مهدی ناصری - 08-27-2012

blade نوشته: دوستان اگه میشه در مورد این عکس من نظر بدید
[ATTACH=CONFIG]1553[/ATTACH]
دوربین 550D unmodified
لنز 135mm canon fd(آنالوگ)
مقر eq5 pro
مجموع نوردهی :حدود 30 دقیقه
f:6
سوژه خوبی رو برای این میدان دید انتخاب کردید، اما به نظر من مجموع نوردهی رو اگر بیش تر می کردید جزئیات بیش تری مخصوصا از سر اسب معلوم می شد و اونوقت یک عکس حیرت انگیز داشتید! پیشنهاد می کنم حتما نوردهی بالاتر رو هم برای این کادر در آینده امتحان کنید.