تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - M_Saturn - 08-20-2012

کجاش مشکل داره:confused:

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 08-20-2012

عکس بد ادیت شده بود و نویز هم زیاد داشت

عکس های خودم ! - مهدی ناصری - 08-20-2012

رد ستارگان دور قطبی

[عکس: usdvt1ynz4jnhmq8ydk.jpg]

فکر کنم از آقای only orion قبلا شنیدم که برای رد ستارگان اگر از ایزو های پایین استفاده کنیم رنگ اون ها بهتر ثبت میشه. من در این عکس 10 فریم 3 دقیقه ای در ایزوی 1000 رو با هم ترکیب کردم، تا حدی رنگ بهتر شده اما دفعه ی بعد میخوام از ایزوی پایین تر، مثلا 400 استفاده کنم. Smile

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 08-20-2012

علتش هم معلومه درختهای شما اور شد

عکس های خودم ! - Sky_Watcher - 08-20-2012

mohammad_reza نوشته: عکس خورشید 22 مرداد بدون تلسکوپ با زوم دوربین و با فیلتر شیشه ای خورشید
[ATTACH=CONFIG]1513[/ATTACH]
فیلترش رو هم من نگه داشته بودم:lol:.
نخندید راس میگم!!!

عکس های خودم ! - only orion - 08-21-2012

مهدی ناصری نوشته: رد ستارگان دور قطبی

[عکس: usdvt1ynz4jnhmq8ydk.jpg]

فکر کنم از آقای only orion قبلا شنیدم که برای رد ستارگان اگر از ایزو های پایین استفاده کنیم رنگ اون ها بهتر ثبت میشه. من در این عکس 10 فریم 3 دقیقه ای در ایزوی 1000 رو با هم ترکیب کردم، تا حدی رنگ بهتر شده اما دفعه ی بعد میخوام از ایزوی پایین تر، مثلا 400 استفاده کنم. Smile
عکس خوبیه ولی نورپردازی زمین خوب نبوده و نور و رنگ درخت ها خوب نشده. با استفاده از ایزوی پایین و دیافراگم بسته خطاهای لنز کمتر میشه، نویز پایین میاد و رنگ ستاره ها رو هم میتونید به صورت درست ثبت کنید.

عکس های خودم ! - مهدی ناصری - 08-21-2012

اجرام صورت فلکی دجاجه

Canon EOS 50D modified,Canon EF-S 18-55 mm @ 24 mm,f/4,Exposure:6*300 sec,ISO:1600,mount:EQ5 SynScan,Filter:Orion SkyGlow Imaging Filter

[عکس: r79y3katbm2cyawahzg.jpg]

این عکس از صورت فلکی دجاجه یا قو هست که یکی از صورت های فلکی مثلث تابستانی هست و در بخش غنی راه شیری قرار گرفته. در تصویر بالا سحابی آمریکای شمالی یا NGC7000 و سحابی های اطراف ستاره ی صدر به نام IC1318 به صورت کاملا واضح دیده میشه. سعی می کنم در یک پست اجرام موجود در این عکس به علاوه ی ستاره های صورت فلکی رو روی تصویر مشخص کنم. چون عکس اولین عکس من به این سبک بود خوشحال میشم نظرات رو بشنوم.

عکس های خودم ! - XT8 - 08-21-2012

بسیار زیباست مهدی جان ای کاش محل رصد هم ذکر کنید که دوستان علاقه مند هم با اسمون های زیبا شهرهای ایران اشنا بشن.

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 08-21-2012

به نظره من قسمت مناسبی از اسمان رو انتخاب کردی باعث شده زیبایی خاصی پیدا کنه
نوردهی خیلی خوبی داشتی
عکست رو یک ادیت کوچیکی کردم
[ATTACH=CONFIG]1539[/ATTACH]

عکس های خودم ! - مهدی ناصری - 08-21-2012

XT8 نوشته: بسیار زیباست مهدی جان ای کاش محل رصد هم ذکر کنید که دوستان علاقه مند هم با اسمون های زیبا شهرهای ایران اشنا بشن.
بله قبلا هم نوشته بودم که من معمولا به روستای نیارج در جنوب استان قزوین و نزدیک شهر همدان می رم، آسمون اون جا در مقیاس بورتل در رتبه ی سوم یا چهارم قرار داره و برای رصد و عکاسی نجومی جای مناسبی هست.