تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - Regulus - 12-30-2011

خوبه. همینطور به عکس گرفتن ادامه بدید.
راستی یه سوال از only orion. چه طور این همه ستاره رو با ماه تقریبا کامل ثبت کردین؟

عکس های خودم ! - v k - 12-31-2011

من تا اين لحظه يه عكس قابل قبول بيشتر نديدم. اونم از خوشه پروين بود.
عكسها عمدا over شده يا نورپردازي مناسب نيست يا سو ژه در جا مناسب نيست.
دوستاني هم كه از سيارات مي خواهند عكس بگيرند سعي كنيد با iso هاي پايين تر عكاسي كنيد و اگر هم دنبال يه عكس خيلي خوب هستيد بايد شروع به فيلم برداري كنيد و از بين فرمها خوب هاش رو جدا كنيد و با تكنيك tile يه عكس محشر خواهيد داشت.
يه مورد ديگه هم كه خيلي زياد ديدم عدم استفاده از دكلانشور هست. قيمتي نداره يكيش رو بگيريد بد نيست اگر هم نمي خواهيد خريد كنيد موقعي كه مي خواهيد دكمه شاتر رو فشار بديد قبلش يه كاغذ مشكي بگيريد جلوي لنز دوربينCool

در ضمن پست مشاوره در مورد خريد تلسكوپ من رو هم بستندSad

تصميم گرفتم يه HEQ5 pro بگيرم با يه f/4gso

گايد اسكوپ و synguider

هزينم خيلي رفت بالا شايد عكس هاي بعديم از زندان باشندSad:mrgreen:

عکس های خودم ! - only orion - 12-31-2011

Regulus نوشته: خوبه. همینطور به عکس گرفتن ادامه بدید.
راستی یه سوال از only orion. چه طور این همه ستاره رو با ماه تقریبا کامل ثبت کردین؟
مشکل خاصی در ثبت ماه و ستاره ها وجود نداره.با نوردهی های بین 5 تا 15 ثانیه میتونید این کار رو انجام بدید.اما برای ثبت ماه با جزئیات خوب و ستاره ها باید از روش HDR یا عکس های ترکیبی استفاده کنید.
جناب vk من باز هم میگم خرید تلسکوپ آپوکرومات بهترین انتخاب برای عکاسی است.تلسکوپ های بازتابی خوب جواب نمیدن.یک آپوی 80mm میتونه انتخاب خیلی خوبی باشه.با مقر خوب و اتوگایدری که انتخای کردید به همراه یک دوربین مادیفای عکس های خارق العاده ای میتونید بگیرید.

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 12-31-2011

منم حرف اقای only orionرو درمورد تلسکوپ قبول دارم تلسکوپ شما چیه؟

عکس های خودم ! - Regulus - 12-31-2011

بهتره این تاپیکو از موضوع اصلیش دور نکنیم.
در ضمن جناب v k این که عکس های گرفته شده خوب نیست نظر شماست و محترمه ولی سلیقه هر کس فرق داره. و به نظر من کلا در نظر گرفتن یه قالب خاص برای عکس ها (مثل استفاده از نقاط طلایی) فقط باعث یکنواختی و عدم وجود خلاقیت عکاس تو عکس میشه. در کل هدف از عکاسی و به طور کلی تر هنر رو نباید فراموش کرد.

عکس های خودم ! - v k - 12-31-2011

Regulus عزيز من كه كلا با شما موافقم Big Grin
دوست عزيزم من كجا در مورد نقاط طلايي صحبت كردم؟:-(
خلاقيت بسيار چيز خوبي هست ولي تكنيك ها هم سر جاي خودشون مهم هستند مثلا يه ماه over شده شايد در يك عكس يه چيز خوشگلي باشه ولي اگر در تمام عكس ها اتفاق بيفته اون وقت ميشه گفت يه جاي كار اشكال داره. البته باز اينها فقط نظر من هست.
در مورد تلسكوپ هم f/4 چندين برابر سريعتر از آپو f/8 هست و دهانه 8 اينچ هم بهتر از 8 سانت. فقط ميمونه ثبت نقطه اي ستاره ها كه من با ستاره هاي چهارپر بيشتر حال ميكنمWink

عکس های خودم ! - doctorp30 - 12-31-2011

عجب !
بعد از مدت ها به این تاپیکی که ایجاد کردم سر می زنم.
خوشحال شدم که رسیده به صفحه ی 70....
اون اول ها می خواستم فقط عکس های خودم رو تو این بخش بذارم اما بعد از مدتی این تاپیک تبدیل شد به منبعی برای سوال و جواب و اصول عکاسی...
طوری که وقتی عنوان های مربوط به عکاسی نجومی رو تو گوگل می زنید حتما این صفحه یکی از جستار ها خواهد بود . فقط ناراحتم که چرا در بعضی از قسمت ها حرف های نا به جا و نقد های نا منصفانه گفته شده...
امیدوارم همیشه خوش و خرم باشید

عکس های خودم ! - Regulus - 01-01-2012

doctorp30 از برگشتنتون به تالار بسیار خوشحال شدم. امیدوارم یه روزی همه قدیمیای تالار برگردن.(البته من الان یه جورایی خودمو جزو این دسته به حساب اوردم:mrgreenSmile
راستی V K عبارت "سوژه در جای مناسب قرار نگرفته" اینو بیان می کنه که تو یه عکس سوژه باید در جای خاصی (نسبت به اجزای تصویر) قرار داشته باشه که از نظر من اشتباهه و هیچ محدودیتی تو این زمینه وجود نداره.
در مورد تلسکوپ هم تو تاپیک مربوط به خودش صحبت می کنیم.

عکس های خودم ! - only orion - 01-01-2012

سلام
در مورد توجیهاتی که در برای خرید تلسکوپ 8 اینچ داشتید اینو بگم که درسته این تلسکوپ سریع تر هست اما خطاهای بیشتری داره.حتی تلسکوپ های RC هم کیفیت پایین تری نسبت به آپوها دارند.چون شما اتوگایدر دارید میتونید نوردهی رو تا حد زیادی بالا ببرید و مشکل کند بودن تلسکوپ خیلی احساس نمیشه.در ضمن نسبت کانونی این تلسکوپ با یک focal reducer میتونه به 6.375 برسه که قابل قبوله.این رو هم بگم که تلسکوپ 8 اینچ با 8 سانتی هیچ فرقی در عکاسی نجومی ندارند.اگر سری به گالری عکاسان بزرگ بزنید میبینید همه از آپو استفاده می کنند غیر از کسایی که نیاز به فاصله ی کانونی بالا دارند که سراغ RC میرند.
صلاح ملک خویش خسروان دانند!

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 01-02-2012

با سلام به دوستان من با دوربین fuji film finepix s4000 یه عکس گرفتم شک دارم زحل باشه شما لطفا کمکم کنید[ATTACH=CONFIG]1220[/ATTACH]