تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - MY SKY - 07-22-2011

خیلی زیبا بود Big Grin

عکس های خودم ! - Regulus - 07-22-2011

اقای کامکار اگه میشه در مورد نوردهی و لنز و ... عکستون توضیح بدید.
کلا برای ثبت راه شیری چند دقیقه نوردهی لازمه؟

عکس های خودم ! - only orion - 07-22-2011

ممنون بابت نظراتتون.
من پانوراما رو با نرم افزار ptgui درست می کنم.طرز ساختش هم ساده هست.شما اگه میخواین پانورامای افقی بگیرید تک عکس هاتون باید عمودی باشه و اگه میخواین پانورامای عمودی بگیرید باید تک عکس هاتون افقی باشه.این کار برای این هست که عکستون خیلی لاغر نشه! تو هر عکس حداقل 30 درصد عکس قبلی رو هم بذارید تا پیداکردن نقاط مشترک راحت تر بشه.بعضی موبایل ها هم این حالت رو دارند ولی من پیشنهاد نمی کنم.نرم افزاری که گفتم تو این کار بهترین هست.
اما مشخصات عکس:
canon EOS 500D
canon 15mm fish-eye f2.8 @f2.8
iso:1600
expose:30s
این مشخصات تک عکس ها هست.
برای ثبت راه شیری با ایزوی 800 و بالاتر و یک دیافراگم باز 20 ثانیه کافی هست.البته باید به لنزتون توجه کنید.یک رابطه هست که حداکثر مقدار مجاز نوردهی برای اینکه ستاره ها رد نندازن رو میتونیید باهاش بدست بیارید.1000 تقسیم بر فاصله ی کانونی عدسی.اگر خواستید بیشتر نوردهی کنید باید از موتور های ردیاب استفاده کنید.

عکس های خودم ! - ali_solo_ejay - 07-22-2011

ممنون آیا میشه با دوربین من (کنن 12.1 خانگی با حداکثر 15 ثانیه نور دهی) هم عکس پانورما گرفت؟ لنز که نمیخوره.

عکس های خودم ! - Regulus - 07-22-2011

فکر کنم تو اسمون تاریک با ISO 800 به بالا بشه باهاش عکسای خوبی گرفت.
پانوراما رو همونطور که only orion گفت از به هم چسبووندن تک عکس ها درست می کنن. پس میشه با هر نوع دوربینی عکس گرفت و بعد پانوراماش کرد.

عکس های خودم ! - amirali_night sky - 07-25-2011

سلام اگه میشه به منم بگید با چه دوربینی میشه از رد ستاره عکس گرفت ممنون قیمتشم بگید ممنون میشم؟؟ یک سوال دیگه با تلسکوپ 114میلیمتری نوتونی سلسترون میشه این کارو کرد؟؟؟؟ ممنو از شما دوست عزیز

عکس های خودم ! - Regulus - 07-25-2011

باید دوربین سرعتB داشته باشه. سرعتB سرعتیه که می تونید هر چقدر خواستید شاتر دوربینو باز نگهدارید تا بتونید مدت زمان بیشتری نورو به سنسور دوربین بتابونید و از اجرام کم نور مثل ستاره ها عکس گرفت. با این دوربین ها میشه رد ستاره ها رو ثبت کرد. قیمتاشونم از طرفای 600 تومن هست به بالا.
در ضمن برای ثبت رد ستاره ها از تلسکوپ استفاده نمی کنن. چون میدان دید کمی داره و عکس قشنگی نمیشه.
معمولا رد ستاره ها رو به همراه یه منظره زمینی زیبا ثبت می کنن تا عکس بهتری بشه.

عکس های خودم ! - ali_solo_ejay - 07-26-2011

میشه منو یه راهمنایی کنید>>> من دوربین خانگی معمولی دارم. حداکثر نور دهی اون 15 ثانیه هست. اگه میشه تمام پارامترهایی که باعث میشه یه عکس خوب توو یه آسمون تاریک گرفت رو بهم بگید تا تنظیمش کنم. از ISO گرفته تا بقیه تنظیماتش. ممنون میشم.

عکس های خودم ! - mahdad_haghighi - 07-26-2011

بهترین کار اینه که کتاب عکاسی نجومی اقای نوروزی رو بگیرین در این کتاب همه نوع عکاسی و هم پارامتر های مورد نیاز رو به زبانی ساده توضیح داده :wink:

عکس های خودم ! - Regulus - 07-26-2011

ali_solo_ejay نوشته: میشه منو یه راهمنایی کنید>>> من دوربین خانگی معمولی دارم. حداکثر نور دهی اون 15 ثانیه هست. اگه میشه تمام پارامترهایی که باعث میشه یه عکس خوب توو یه آسمون تاریک گرفت رو بهم بگید تا تنظیمش کنم. از ISO گرفته تا بقیه تنظیماتش. ممنون میشم.
بهتره از ISO 400 یا 800 استفاده کنید. اگه اسمون واقعا تاریکی داشته باشید با200 هم میشه عکس های خوبی گرفت. باید مراقب باشید که نوری چیزی سمت دوربین نباشه. اگه دوربینتون فوکوس دستی نداره مراقب باشید که رو درو دیوار فوکوس نکنه و رو بینهایت فوکوس باشه. نمی دنم دوربینای اتوماتیک شاتر دارن یا فقط با تغییر سرعت نورو تنظیم می کنن ولی اگه شاتر داره شاترش تا اخر باز باشه.
من که دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه. اگه بقیه چیزی به ذهنشون میرسه کمک کنن.