تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - New Astronomer - 07-21-2010

سلام

من با چند تا از بخشهای MatLab کار کردم. خیلی نرم افزار تکمیلیه و البته کاملاً تخصصی و در حد کاربردهای تحقیقات دانشگاهی هست. همیشه راجع به بخش Image Processing هم کنجکاو بودم.
فکر کنم یکی از کاملترین و بهترین و البته تخصصی‌ترین نرم‌افزارهای پردازش تصویر به صورت حرفه‌ای باشه.

ممنون که این موضوع رو مطرح کردید.

عکس های خودم ! - Virologist - 07-21-2010

من چند روزی بیشتر نیست که شروع کردم-همونطور که اشاره شده این نرم افزار کاملا حرفه ای و تخصصیه و فکر میکنم بشه بوسیله اون عکس ها رو خیلی خوب ویرایش کرد
حسابی جای کار داره دوستان دیگه هم اگر تجربه ای در این زمینه دارن مارو بی بهره نذارن

عکس های خودم ! - drdehghani - 07-22-2010

Virologist نوشته: از دوستان کسی پردازش عکس با نرم افزار MATLAB رو یاد نداره؟
فکر نمیکنم زیاد به درد نجوم بخوره. من با MATLAB کار کردم. image processing هم تا حدی اما چزیهایی که برای نجوم احتیاج دارید معمولا نرم افزار های خیلی خوبی براش هست

عکس های خودم ! - doctorp30 - 07-23-2010

دوستان نرم افزار matlab برای ویرایش عکس های نجومی نیست بلکه برای پردازش اون هاست !
این نرم افزار بیشتر در پروژه هایی مثل تعیین حد قدر یا تعیین پارامتر seeing و کلا پروژه هایی که از آسمان عکس برداری می شه و این عکس ها به عنوان داده به نرم افزار داده می شن کاربرد داره.
مثلا مثل فتوشاپ نیست که بشه عکس رو ادیت کرد و صرفا از این نرم افزار جهت آنالیز و تحلیل اطلاعات عکس استفاده می شه

عکس های خودم ! - drdehghani - 07-23-2010

^ ^
آهان! آره این کار ازش خوب بر میاد.... مثلا اگر بخواید تعداد ستاره های یه عکس رو بشمارید! میتونید خیلی راحت این کار رو بکنید. یا مثلا بخواید تعداد ستاره های مثلا قدر 5 رو تعیین کنید و ...

عکس های خودم ! - skytotelescope - 07-23-2010

حجمش چقدره و لینک دانلودشو دارید ؟
حداقل اشنا شدن با منو و اپشن هاش میتونه مفید باشه.

عکس های خودم ! - abadanastro - 07-23-2010

بچه های مهندسی شیمی دانشگاهمون این ترم باش یه کارگاه نرم افزار داشتن .
فکر کنم حجمش حدود 2 گیگ باشه . محیطش هم فکر کنم مثل برنامه نویسی باشه .!

عکس های خودم ! - Virologist - 07-23-2010

4.5 گیگ بعد از نصب(نسخه 2010)
برای استفاده باید برنامه نویسی بلد باشید یا حداقل فرمان هاشو یاد داشته باشید-تو اینترنت سرچ کنید یه چیزایی گیر میاد

عکس های خودم ! - drdehghani - 07-24-2010

برای کار با MATLAB کافیه بتونید با help برنامه کار کنید.... همه چیز توش هست. M file های آماده هم تو اینترنت گیر میاد.... فقط در همین حد که محیطش رو بشناسید

عکس های خودم ! - skytotelescope - 07-24-2010

دوستان به تازگی عکاسی نکردید , همونطور که از اسم این تاپیک بر میاد باید بیشتر به عکس هایی که اعضا خودشون میگیرن یا حداقل ادیت میکنن پرداخته بشه.

اگه من رو در ضمینه عکاسی از اسمان شب مخصوصا رد ستارگان با دوربین انالوگ ( یاشیکا gtn ) راهنمایی کنین , قول میدم کلی عکس زیبا براتون قرار بدم. البته به اسکن هم نیاز خواهد داشت.