تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - drdehghani - 12-22-2009

Belder نوشته: آره منم فکر می کنم جزییات در عکس اول بهتر دیده میشن

آره منظورم از عکس اول, عکسی بود که اول آپلود کردم.

عکس های خودم ! - only orion - 12-23-2009

عکس ماه رو آفوکال گرفتید؟

عکس های خودم ! - doctorp30 - 12-25-2009

دکتر جان عکست خیلی خوب شده اما یه نکته...
از لحاظ زیبایی شناسی خوب نیست که کادر عکس رو اینقدر کوچک کنید ، البته مقصود شما از این کار بالا بردن بزرگنمایی ظاهری عکس هستش اما اینکار رو مخاطب عکس تاثیر منفی می زاره...
بهتره که کادر بزرگتر باشه تا چشم به راحتی بتونه توش بگرده و آزادانه سوژه ی درون عکس رو انتخاب کنه...
شارپنس خوبی داره اما با ادیت می شه خیلی بهترش کرد...
در کل خیلی خوبه...
به امید کار های بهتر از شما.
موفق باشید

عکس های خودم ! - drdehghani - 12-25-2009

doctorp30 نوشته: دکتر جان عکست خیلی خوب شده اما یه نکته...
از لحاظ زیبایی شناسی خوب نیست که کادر عکس رو اینقدر کوچک کنید ، البته مقصود شما از این کار بالا بردن بزرگنمایی ظاهری عکس هستش اما اینکار رو مخاطب عکس تاثیر منفی می زاره...
بهتره که کادر بزرگتر باشه تا چشم به راحتی بتونه توش بگرده و آزادانه سوژه ی درون عکس رو انتخاب کنه...
شارپنس خوبی داره اما با ادیت می شه خیلی بهترش کرد...
در کل خیلی خوبه...
به امید کار های بهتر از شما.
موفق باشید
ممنون به پای شما که نمی رسیم. البته این عکس رو با پایه بدون موتور گرفتم و خودم با دست حرکت میدادم. مجموعا 300 تا عکس هست که با رجیستکس یکی شده اما چون پایه موتور نداشته هر کدوم از اون 300 تا هم کیفیت مطلوبی نداشتن. در مورد کادر حق با شماست سعی میکنم کادر بندی رو بهتر کنم.

در کل اما نور ماه اونقدری که فکر میکردم زیاد نبود برای این کار. برام یه سوال پیش اومد. تلسکوپ هایی که f کمتری دارند مثلا 1/5 بجای 1/10 نوربیشتری برای عکس دارند؟ من تلسکوپم الآن f/10 هست. اگه مثلا f/5 بگیرم میتونم نور ماه برای عکس بیشتر میشه؟

عکس های خودم ! - Sagittarius - 12-26-2009

بله هرچه f کمتر باشه نور دهی کمتر مورد نياز هست. اما در مورد ماه فکر کنم انقدر
پرنور باشه که f تلسکوپ مهم نباشه

عکس های خودم ! - Sagittarius - 12-26-2009

اینم اون منطقه ماه که نام گودالهاشو خواستید

عکس های خودم ! - doctorp30 - 12-26-2009

در مورد نسبت کانونی یا همون f باید بگم که هرچه عدد اف بیشتر باشه ، بزرگنمایی بیشتر و میدان دید کمتر است و برای عکاسی بایستی نوردهی بیشتری انجام بدید.
برای عکاسی از سیارات و ماه تلسکوپ های با نسبت کانونی بالا پیشنهاد می شن.
همونطور که دوستان گفتن ماه به اندازه ی کافی پر نور هست شما تنظیماتتون اشتباهه.
نوردهی رو بیشتر کنید یا ایزو رو افزایش بدید.

عکس های خودم ! - only orion - 12-28-2009

سلام.
بالاخره دوربینم رسید.500 دی گرفتم.حالا موندم چطوری میتونم نوردهی بیشتر از 30 ثانیه رو باهاش انجام بدم.وسیله ی جانبی هم ندارم.اگه میشه راهنماییم کنید.

عکس های خودم ! - doctorp30 - 12-28-2009

به به ، مبارکه ، خوشحالمون کردی عزیز...
برای نوردهی بیش از 30 ثانیه شما نیاز به وسیله ای به اسم دکلانشور دارید که به پورت بقل دوربین وصل می شه و تشکیل می شه از یک سیم فکر کنم 70 سانتی و یک پنل که روی اون 1 دکمه وجود داره و زمانی که شما دکمه رو فشار می دید نوردهی شروع می شه و زمانی که برای بار دوم فشار می دید نوردهی قطع می شه . حالا فاصله ی بین این دو بار فشار دادن دکمه ی شاتر می تونه هرچقدر که می خوای باشه .
فقط یادت باشه که نوردهی باید در حالت bulb باشه.
قیمتش هم از 20 تومان شروع می شه تا 250 تومان و بدون اون نمی شه عکاسی نجومی کرد.
موفق باشید

عکس های خودم ! - easa - 12-29-2009

آسمان مرا دیوانه کرده سقف را از من ربود و خود خانه کرده
سلام من شب عاشورا پدیده ای در اسمان دیدم شاید خیالاتی شدم.ساعت 7:15 در اسمان یک حلقه ابر طوری شکل گرفته بود که ماه دقیقا در وسط ان قرار داشت .ایا این پدیده را کسی دیگه ای هم دیده یا نه؟ :?: :?: :?: :?: