تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - mars - 08-20-2014

از همین الان از قول خودم و همه اونایی که استفاده خواهند کرد بینهایت از شما سپاسگزاری میکنم .

عکس های خودم ! - bigstar344 - 08-20-2014

mohammad_reza نوشته: عکس خوبیه.فقط فوکس روی ستاره ها کاملا نیست
سعی کنید با زوم کمتری بگیرید.چون در مدت نوردهی بالا ستارها حرکتشون ثبت میشه

ممنون از راهنمایتون محمد رضا جان فقط یه سوال درمورد زوم که فرمودین حق کاملا با شماست اینجا 30 ثانیه نوردهی کردم و در واید ترین حالت ینی 18م م (لنزم 18-55 هستش) قرارداشت و فک نکنم زیاد کشیده شده باشه سوالم درمورد فوکوس بود چون یه بار گفتین باید لنزو تا آخر برد و برگردوند اون یه کم چقد باید باشه آزمون و خطا کردم و جواب نگرفتم (ستاره ها از فوکوس خارج بودند) این بود که آخرین چراغ زمینی دوری رو که دیدم در حالت فوکوس دستی انتخاب و فوکوس کردم نتیجه این شد , آیا راه مطمن تری هست البته خوت میدونی لنزم زیاد جالب نیست امان از ....Sad

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 08-20-2014

خواهش میکنم.منم تمام عکسهام رو با همین لنز گرفتم.
یک کار دیگه ای هم میتونی بکنی.وقتی رینگ فوکس رو تنظیم کردی عکس بگیر بعدش برو ببینش و زوم کن رو عکس.انقدر زوم کن تا پیکسلی بشه.بعدش دقت کن که ستاره نقطه باشه.نورش تو مانیتور پخش نباشه تو یک نقطه متمرکز باشه اگه دیدی اینجور نبود رینگ رو انقدر عقب جلو کن تا درست بشه.منم همیشه اینکار رو میکنم یک نیم ساعتی وقت میبره ولی تا صبح دیگه دست نمیخوره

عکس های خودم ! - Regulus - 08-21-2014

bigstar344 نوشته: ممنون از راهنمایتون محمد رضا جان فقط یه سوال درمورد زوم که فرمودین حق کاملا با شماست اینجا 30 ثانیه نوردهی کردم و در واید ترین حالت ینی 18م م (لنزم 18-55 هستش) قرارداشت و فک نکنم زیاد کشیده شده باشه سوالم درمورد فوکوس بود چون یه بار گفتین باید لنزو تا آخر برد و برگردوند اون یه کم چقد باید باشه آزمون و خطا کردم و جواب نگرفتم (ستاره ها از فوکوس خارج بودند) این بود که آخرین چراغ زمینی دوری رو که دیدم در حالت فوکوس دستی انتخاب و فوکوس کردم نتیجه این شد , آیا راه مطمن تری هست البته خوت میدونی لنزم زیاد جالب نیست امان از ....Sad

یه ستاره نسبتا پر نور پیدا میکنید، اول از تو ویزور میذاریدش وسط وسط کادر. بعد میرید تو لایو ویو، باز دقیقتر میاریدش وسط کادر. بعد زوم دیجیتال میکنید روش (لنزو دست نمیزنید) و ستاره رو فوکوس میکنید. بعد از لایو ویو خارج میشید و کادر بندی مورد نظرتون رو انجام میدید.

عکس های خودم ! - bigstar344 - 08-22-2014

به نظر شما وقتی روی بینهایت فوکوس میشه , بینهایتی که چند کیلومتر زمینی هست با بینهایتی که ستاره ها قرار دارند یکیه ؟:confused:

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 08-22-2014

این حرف شما بستگی به نوع لنز هم داره.اگه هر چی فاصله کانونی بیشتر باشه محدوده فوکس بیشتر میشه.
یکی از دوستانم لنز 400م م کانن داشت میگفتش بینهایتش میشه روی سیاره مشتری.(به شوخی)ولی روی ماه نمیتونست روی بینهایت بزاره ماه تار میشد.
ولی برای لنز 55-18 100 متر جلوترش بینهایته

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 09-04-2014

امروز کاملا اتفاقی متوجه شدم عکسهای جشنواره خیام داوری شد.و دو تا از عکسهای من در جشنواره تایید شد و در گالری به نمایش گذاشته میشه

عکس های خودم ! - orphic - 09-04-2014

mohammad_reza نوشته: امروز کاملا اتفاقی متوجه شدم عکسهای جشنواره خیام داوری شد.و دو تا از عکسهای من در جشنواره تایید شد و در گالری به نمایش گذاشته میشه
جناب محمد رضا منتظر آموزش هاتون در تاپیک آموزش عکاسی هستیم

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 09-04-2014

چشم دوست عزیز.مطالب رو تکمیل میکنم

عکس های خودم ! - Regulus - 09-04-2014

mohammad_reza نوشته: امروز کاملا اتفاقی متوجه شدم عکسهای جشنواره خیام داوری شد.و دو تا از عکسهای من در جشنواره تایید شد و در گالری به نمایش گذاشته میشه
میشه اینجا اپلودشون کنید که ما هم ببینیم؟