تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - bigstar344 - 06-15-2014

Regulus نوشته: احتمال لرزش هست. چون تو بزرگنمایی های بالا، کوچکترین لرزش ها تاثیر دارن.
فوکوسو چون مستقیم گرفته نشده نمیدونم بهتر از اینم میشه یا نه.
بله، لنزو بر دارید، چشمی و احتمالا اداپتور چشمی رو بردارید، دوربینو مستقیم پشت فوکوسر بگیرید و عکاسی کنید. البته با t-ring بهتر و ثابت تره، ولی من خودم بدون t-ring عکس میگیرم.

جالبه امتحان نکردم ولی حتما اینکارو میکنم فم میکردم بدون تی رینگ آسیب میرسونه به دوربین جرات نکردم بهرحال ممنونWink

عکس های خودم ! - bigstar344 - 08-10-2014

بعد از مدتها عکس زحل زیبا رو میذارم [ATTACH=CONFIG]2087[/ATTACH]
امیدوارم خوشتون بیاد

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 08-10-2014

امسال هم مسابقه عکاسی خیام قراره برگزار بشه.من پارسال شرکت نکردم خیلی پشیمون شدم.چندتا از دوستام عکساشون به گالری راه پیدا کرد.این مسابقه بین الملی هست تا الان 3 هزار نفر شرکت کردن.ولی داورهای خوبی داره.همین قدر عکس بره گالری افتخار بزرگی هستش
ولی امسال شرکت کردم.داوری 15 شهریوره به احتمال زیاد.
این لینک برای کسایی که میخوان ثبت نام کنند.khayyam 2014 | FTPlat 2.4.1 | Home Page
ایم یکی از عکسهایی که فرستادم

[عکس: fs4ubkt0jtvchs9l1l9s.jpg]

عکس های خودم ! - Regulus - 08-10-2014

قشنگه، ولی سادست. المان خاصی نداره.
به جز طیف رنگی که از چپ، سبز، تا راست، قرمز بوجود اومده.

عکس های خودم ! - khosro777 - 08-12-2014

mohammad_reza نوشته: امسال هم مسابقه عکاسی خیام قراره برگزار بشه.من پارسال شرکت نکردم خیلی پشیمون شدم.چندتا از دوستام عکساشون به گالری راه پیدا کرد.این مسابقه بین الملی هست تا الان 3 هزار نفر شرکت کردن.ولی داورهای خوبی داره.همین قدر عکس بره گالری افتخار بزرگی هستش
ولی امسال شرکت کردم.داوری 15 شهریوره به احتمال زیاد.
این لینک برای کسایی که میخوان ثبت نام کنند.khayyam 2014 | FTPlat 2.4.1 | Home Page
ایم یکی از عکسهایی که فرستادم

محمد جان
تصویر خوبی هست. اما باید تمامی درختها در تصویر و بخشی از زمین مشخص باشد.بعد دوباره نگاهی به تصویر بینداز و ببین چه تغییر زیبایی کرده

عکس های خودم ! - roosva12 - 08-16-2014

المان خاصی نداره.

عکس های خودم ! - bigstar344 - 08-19-2014

این عکس رو چند شب پیش گرفتم توی یه منطقه که بتازگی شهر شده و آلودگی نوری تقریباً کمتر بود [ATTACH=CONFIG]2089[/ATTACH]

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 08-19-2014

عکس خوبیه.فقط فوکس روی ستاره ها کاملا نیست
سعی کنید با زوم کمتری بگیرید.چون در مدت نوردهی بالا ستارها حرکتشون ثبت میشه

عکس های خودم ! - mars - 08-20-2014

سلام
آقا محمدرضای عزیز میدونم با پیشنهادی که میدم شاید با چهره درهم و عصبانی شما روبرو بشم اما باور کنید هر چی فکر میکنم ( خدای ناکرده قصد کوچک شماردن عکاسان عزیز تالار و دیگر سایتها را ندارم ) اما شما اگر بهترین نباشید اصلا چیزی از بهترینها کم ندارید و خدا را باید سپاس گفت که این تالار توی هر بخش یک بهترینی دارد که این خود بار علمی وسیع این تالار در زمینه های مختلف علم نجوم را میرساند و اینرا به تمامی دوستان جدید و قدیم تالار به عرض میرسانم که علم نجوم بدون عکاسی یک پایه اش کم خوهد بود و همگی توجه داشته باشیم که عکاسی هنر میخواهد و بیشتر از آن تجربه که هر دو لازم و ملزوم یکدیگرند سخن کوتاه کنم.جناب محمد رضا شما با توجه به درایتی که دز این زمینه دارید میتوانید نکات خیلی مبتدی عکاسی را پله پله از ساده ترین مسائل برای تشنگان این هنر توضیح دهید حتما مورد استقبال قرار خواهد گرفت . کتابهای عکاسی نجوم اکثرا به زبان انگلیسی منتشر میشوند اما وقتی تجربه و هنر زنده شما پشت این معلومات باشد که تنگاتنگ در کنار کاربران تالار و بصورت کلاس از پله اول عکاسی تا به جایی که شما هستید بسیار مفید و دوست داشتنی خواهد بود . اگر شما و دوستان قبول زحمت نمائید.

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 08-20-2014

سلام جناب گراوندی.متن شمارو خوندم لبخند زدم.شما خیلی به من و دوستان لطف دارید.بودن شما دوستان عزیز انرژی بخشه

من خیلی وقت پیش قصد داشتم اینکار رو انجام بدم ولی فراموش کردم.الان که گفتید خیلی خوشحال میشم مطالبی که بلدم رو به همه دوستان انتقال بدم.اینم بگم شروع عکاسی من از همین فروم بوده و خیلی از مطالب رو اینجا یاد گرفتم.
البته مدیر عزیزمون هم باید کمک کنند این فروم همیشه باشه.