تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - رضا باجلان - 06-10-2014

این طوری !!!!????

[ATTACH=CONFIG]2081[/ATTACH]

عکس های خودم ! - Regulus - 06-11-2014

رضا باجلان نوشته: این طوری !!!!????

[ATTACH=CONFIG]2081[/ATTACH]

تقریبا.
اون نوار باید نازک تر باشه (مثل عکس قبلی) و کل کادرو پر نکنه و دو طرف هم مثل این عکس بچسبن به کادر.
مثل اینکه نمیشه.

عکس های خودم ! - رضا باجلان - 06-14-2014

من دیشب توی حیاط خونه تلسکوپ را بردم و ماه را رصد کردم دوسه تا عکس هم گرفتم خوبن ?
[ATTACH=CONFIG]2082[/ATTACH]
اینم ادیت شده ی همون عکس : [ATTACH=CONFIG]2083[/ATTACH]
اینم یکی از دوستام گرفت ولی ادیت شده : [ATTACH=CONFIG]2084[/ATTACH]

خوبن ?

عکس های خودم ! - Regulus - 06-14-2014

مال دوستت بهتره. مال خودت فوکوس نیست.

اره همینشم به زور گرفتم

عکس های خودم ! - bigstar344 - 06-14-2014

سلام به همگی دیشب بالاخره یه عکس از مریخ گرفتم که فقط رنگش یکم شبیه مریخه :d ولی از هیچی بهتره ببینین چطور شده:[attach=config]2085[/attach]
ویک سوال چرا موقعی که فوکوس دستی رو انتخاب میکنم یعنی af رو خاموش میکنم توی ویزور فوکوسه ولی موقعی که عکسو میگیرم از فوکوس خارج میشه البته واسه ماه اینجوری شد ببینین عکسو :[attach=config]2086[/attach]

وااااااااااااای عجب عکس های باحالی مخصوصا ماهSmileSmileSmileWinkWinkRolleyesCool

عکس های خودم ! - Regulus - 06-14-2014

فوکوس رو بهتره با liveview تنظیم کنید. تازه لایو ویو رو هم با حداکثر بزرگنمایی فوکوس کنید. ماه رو هم از پشت چشمی نگیرید. مستقیم عکاسی کنید.

عکس های خودم ! - bigstar344 - 06-15-2014

Regulus نوشته: فوکوس رو بهتره با liveview تنظیم کنید. تازه لایو ویو رو هم با حداکثر بزرگنمایی فوکوس کنید. ماه رو هم از پشت چشمی نگیرید. مستقیم عکاسی کنید.

مهدی جان همینکارو کردم اتفاقاً خودم فک کردم چون زوم بعد فوکوس کردم اینطوری شده بالا گفتم ویزور ببخشید منظورم اسکرین دوربین بود حالا بنظرت فوکوسش قابل قبوله ؟ خودم که تو تلسکوپ میبینم وضوحش دیونم میکنه ولی تو عکس متاسفانه .... گفتم شاید از لرزشه خوشبختانه چون ماه به اندازه کافی پرنوره اجازه میده تو سرعتای بالا حتی با ایزوی کم هم عکس گرفت پس مشکل لرزش نیست نمیدونم شاید اگه آداپتور داشتم و فوکوس اتوماتیک بهتر میشد .
راستی این تیکه آخرو متوجه نشدم منظورت اینه که لنز دوربین و بردارم با تی رینگ وصل کنم به تلسکوپ ؟

عکس های خودم ! - Regulus - 06-15-2014

bigstar344 نوشته: مهدی جان همینکارو کردم اتفاقاً خودم فک کردم چون زوم بعد فوکوس کردم اینطوری شده بالا گفتم ویزور ببخشید منظورم اسکرین دوربین بود حالا بنظرت فوکوسش قابل قبوله ؟ خودم که تو تلسکوپ میبینم وضوحش دیونم میکنه ولی تو عکس متاسفانه .... گفتم شاید از لرزشه خوشبختانه چون ماه به اندازه کافی پرنوره اجازه میده تو سرعتای بالا حتی با ایزوی کم هم عکس گرفت پس مشکل لرزش نیست نمیدونم شاید اگه آداپتور داشتم و فوکوس اتوماتیک بهتر میشد .
راستی این تیکه آخرو متوجه نشدم منظورت اینه که لنز دوربین و بردارم با تی رینگ وصل کنم به تلسکوپ ؟

احتمال لرزش هست. چون تو بزرگنمایی های بالا، کوچکترین لرزش ها تاثیر دارن.
فوکوسو چون مستقیم گرفته نشده نمیدونم بهتر از اینم میشه یا نه.
بله، لنزو بر دارید، چشمی و احتمالا اداپتور چشمی رو بردارید، دوربینو مستقیم پشت فوکوسر بگیرید و عکاسی کنید. البته با t-ring بهتر و ثابت تره، ولی من خودم بدون t-ring عکس میگیرم.