تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - XT8 - 06-06-2014

خسته نباشید .خوبه بد نیستش .برای شروع قابل قبول نسبتا البته نسبت به تجهیزات.باید خیلی کار کنید ان شاءالله .موفق باشید

این عکس من تقریبا مال 1-2 قبل باید باش.
ممکن تکراری باش.پیشاپیش ببخشید
[attach=config]2076[/attach]

دوربین 40d - جمعآ تقریا 45 دقیق نوردهی
حوالی نجف اباد اصفهان -تلسکوپ 80 اپو -iso 1000
سوال هستش بفرماییاد
کهکشان m108 و سحابی جغد

عکس های خودم ! - Regulus - 06-06-2014

XT8 نوشته: این عکس من تقریبا مال 1-2 قبل باید باش.
ممکن تکراری باش.پیشاپیش ببخشید
[attach=config]2076[/attach]

دوربین 40d - جمعآ تقریا 45 دقیق نوردهی
حوالی نجف اباد اصفهان -تلسکوپ 80 اپو -iso 1000
سوال هستش بفرماییاد
کهکشان m108 و سحابی جغد

با اینکه نسبت به شما هیچی در مورد عکاسی نجومی نمیدونم، ولی ایا نوردهی کم بوده یا دلیل دیگه ای داشته که انقدر کم جزئیاتن؟
شاید مثلا باید از فاصله کانونی بیشتری استفاده میکردید تا درشت تر بشن.

عکس های خودم ! - bigstar344 - 06-06-2014

regulus نوشته: عکساتون یه جوریه. فکر کنم مشکل از ادیته.
ستاره ها خیلی بزرگ و یکدستن. یعنی فرق ستاره کم نور و پرنور معلوم نیست. رنگ ستاره ها هم از بین رفته.
سوژه هم که فکر نمیکنم داشته باشید.
انشالله با صورتای فلکی که اشنا هستید؟!
اگه توجه کرده باشین توی پست های قبلی هم عرض کردم هدف من کادر کردن صورتهایی فلکی نیست وتوی تصویر قبلی که گفتین صورت فلکی گاوران و تاج شمالی ( اکلیل شمالی ) کافی نیست و البته صورت فلکی سگهای شکاری رو که سگ گله گاوران یا همون عوا در آسمون میشه رو جا انداختید بنظرتون چندتا دیگه صورت فلکی کافیه تا سوژه مناسبی باشه ؟ درضمن شب بعدش هم ینی همین عکس حاضر امکانات من فقط دوربین با لنز 18-55 بود و سقف ماشین بعنوان سه پایه با اینکه خارج شهر بودم ( یکی دو کیلومتر) نور ماشینا تصویر رو خراب میکرد و آسمون اصلا به این شکل داخل عکس نبود در مورد ادیت هم حق باشماست یکم زیاده روی کردم اصل عکس رو میزارم نور مزاحم رو ببینید مجبور شدم اینقد روش کار کنم اینم عکس خام rgb[attach=config]2077[/attach]

bigstar344 نوشته: اگه توجه کرده باشین توی پست های قبلی هم عرض کردم هدف من کادر کردن صورتهایی فلکی نیست وتوی تصویر قبلی که گفتین صورت فلکی گاوران و تاج شمالی ( اکلیل شمالی ) کافی نیست و البته صورت فلکی سگهای شکاری رو که سگ گله گاوران یا همون عوا در آسمون میشه رو جا انداختید بنظرتون چندتا دیگه صورت فلکی کافیه تا سوژه مناسبی باشه ؟ درضمن شب بعدش هم ینی همین عکس حاضر امکانات من فقط دوربین با لنز 18-55 بود و سقف ماشین بعنوان سه پایه با اینکه خارج شهر بودم ( یکی دو کیلومتر) نور ماشینا تصویر رو خراب میکرد و آسمون اصلا به این شکل داخل عکس نبود در مورد ادیت هم حق باشماست یکم زیاده روی کردم اصل عکس رو میزارم نور مزاحم رو ببینید مجبور شدم اینقد روش کار کنم اینم عکس خام rgb[attach=config]2077[/attach]

بحث من اینه که ستاره ها به هر صورت ثبت میشن و مهم اینه که هدف خاصی از عکاسی وجود داشته باشه.
تعداد صورت فلکی ها مهم نیست، کادر بندیشون مهمه. مهمه که مخاطب با یه نگاه سوژه رو پیدا کنه. الان یکم برا من سخته صورت فلکی های این تصویرو تشخیص بدم.

regulus نوشته: با اینکه نسبت به شما هیچی در مورد عکاسی نجومی نمیدونم، ولی ایا نوردهی کم بوده یا دلیل دیگه ای داشته که انقدر کم جزئیاتن؟
شاید مثلا باید از فاصله کانونی بیشتری استفاده میکردید تا درشت تر بشن.

نوردهی به میزان کافی نبوده .نیاز به اتوگایدر محسوس بوده .نهایتا کمی الودگی هم چاشنی عکسم شده .عکس دارای نویز شده و:d همین

عکس های خودم ! - bigstar344 - 06-06-2014

Regulus نوشته: بحث من اینه که ستاره ها به هر صورت ثبت میشن و مهم اینه که هدف خاصی از عکاسی وجود داشته باشه.
تعداد صورت فلکی ها مهم نیست، کادر بندیشون مهمه. مهمه که مخاطب با یه نگاه سوژه رو پیدا کنه. الان یکم برا من سخته صورت فلکی های این تصویرو تشخیص بدم.

فک کنم الان بهتر بتونین تشخیص بدین :
[ATTACH=CONFIG]2078[/ATTACH]

جاثی و اکلیل رو تشخیص دادم، ولی شک داشتم. نمیدونم چرا شلیاقو تشخیص ندادم.

عکس های خودم ! - رضا باجلان - 06-10-2014

نگاه کنید این عکسه اصلا نجومی نیست ولی باحاله اینو با افکت فیش ای از یه قسمت فرش اتاقم گرفتم و شبیه مشتری شده Smile
[ATTACH=CONFIG]2080[/ATTACH]

عکس های خودم ! - Regulus - 06-10-2014

رضا باجلان نوشته: نگاه کنید این عکسه اصلا نجومی نیست ولی باحاله اینو با افکت فیش ای از یه قسمت فرش اتاقم گرفتم و شبیه مشتری شده Smile
[ATTACH=CONFIG]2080[/ATTACH]

اگه سمت چپم مثل سمت راست میچسبید به گوشه کادر، خیلی بهتر میشد.