تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - bigstar344 - 06-03-2014

امشب هم با وجود گرد و غبار وحشتناک و آلودگی نوری دوتا عکس گرفتم اولیش ماهه :[ATTACH=CONFIG]2063[/ATTACH] ودومی رو دیپ اسکای اینبار با فرمت raw که واقعا عظمته واسه ادیت هم خام و هم ادیتشو میزارم البته کردمش 270 کیلو بایت از 16 مگا بایت که راحت آپلود بشه لطفا نظرتونو بگین
ماه رو f/5.6 ISO 1600 و شاتر 1/6 ثانیه
دومی رو f/3.5 ISO 400 و نور دهی 30 ثانیه ای [ATTACH=CONFIG]2064[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]2065[/ATTACH]

عکس های خودم ! - Regulus - 06-03-2014

خوبه، ولی ایا سوژه خاصی انتخاب کرده بودید؟
من صورت فلکی عوا و اکلیل شمالی رو تونستم تشخیص بدم، ولی فکر نمیکنم شما اونو سوژه قرار داده باشید.
تو اینجور عکسا که فقط صورت فلکی ها تو کادر هستن، باید یک یا چند صورت فلکی مشخص رو تو کادر قرار بدید.

نه اصلا شاید باورتون نشه ولی بغیر از چندتا ستاره کم نور بدلیل آلودگی نوری و هوا چیز دیگه ای قابل روئیت نبود فقط خواستم تست کنم که آیا میتونه عکس قابل قبولی باشه یا نه مخصوصاً ادیت عکس آیا خوبه یا باید بیشتر کارکنم ؟ جالب بود وقتی تو دوربین نگاش کردم و بعداز ادیت توی هردو مورد سورپرایز شدم چون اصلا این ستاره هارو نمیتونستم ببینم :mrgreen:

عکس های خودم ! - رضا باجلان - 06-03-2014

از دوربینتون راضی اید ? خوبه ?

عکس های خودم ! - رضا باجلان - 06-03-2014

یه عکس گرفتم :
[ATTACH=CONFIG]2066[/ATTACH]
خوبه ?

عکس های خودم ! - M_Saturn - 06-03-2014

!چیزی معلوم نیست.

رضا جان اگه منظورت من بود , از بابت دوربین راضیم هرچند مدل های بالاتری هم هست و هرچه ریز تر بشی بازم بیشتر و بهتر میخوای فک کنم یه روز نک رقمی های کنون خیلی پیش پا افتاده بشه , از بابت عکست هم هروقت خودت از عکسی که گرفتی لذت بردی و سورپرایز شدی بدون خوبه! در ضمن اینو بدون ممکنه عکسی برای ما عالی باشه و لی از دید یه حرفه ای افتضاح !!! با این حال برای هر عکسی یه حداقل هایی لازمه مثل جلوگیری از سفید شدن عکس (اور اکسپوز ) , کادر بندی مناسب طوری که معلوم باشه عکس چی هست ؟ البته بسته به نظر عکاس فرق میکنه و اصلا قانون نیست ولی یه قواعدی داره مثلا قانون یک سوم قانون یک*سوم - ویکی*پدیا، دانشنامهٔ آزاد , بعد میزان وضوح که اونم فرق میکنه ولی در کل بیننده باید تصویر واضحی رو ببینه ولی درکل اینو در نظر داشته باش هرکسی حوصله, وقت و بودجه عکاسی بخصوص عکاسی نجومی رو نداره و بدون علاقه بزودی رهاش میکنه! مطمئن هستم یه روز میرسه که عکسات رو توی سایت های معتبر عکاسی نحسین میکنن , اگه همینطور ادامه بدی دوست من موفق باشی!Wink

عکس های خودم ! - رضا باجلان - 06-04-2014

بسیار ممنون از راهنماییتون موفق باشید Wink

عکس های خودم ! - bigstar344 - 06-05-2014

سلام به همه این عکس رو امشب گرفتم بنظرتون چظور ازآب دراومده ؟
[ATTACH=CONFIG]2073[/ATTACH]
چون آفوکال گرفتم مجبور شدم سرعت شاتر رو بالاببرم که تار نشه در عوض یکم ایزو بالاتر
دیافراگم F/4.5
ISO 400
Exposure time 1/50 sec

عکس های خودم ! - M_Saturn - 06-05-2014

very nice
تنها ایرادی که من میبینم نوشته ریز پایین عکسه که بهتره بزرگتر باشهWink
قشنگه ممنون.