تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - Regulus - 06-01-2014

bigstar344 نوشته: [ATTACH=CONFIG]2062[/ATTACH]ممنون از راهنمایی دوستان راستی اگه خود تلسکوپ رو تله کنم چطور و چه ابزاری نیاز خواهم داشت فک کنم یه بار گفتین تی رینگ m 42 یا یه همچین چیزی واینکه کدوم بهتر خواهد بود تلسکوپ یا لنز 18-55 (دابسونی 6 اینچ دارم )
راستی عکسی که گذاشتم همون مشکل فوکوس رو داره ایزو 200 شاتر 30 ثانیه دیاف 3.5
تلسکوپ که با لنز 55-18 قابل مقایسه نیست.
فاصله کانونی تلسکوپ 6 دابسونی یا 1000 میلیمتره یا 1200 میلیمتر یا بیشتر. 55 رو با 1000 مقایسه کنید!
با تلسکوپ, بدون موتور فقط از اجرام پر نوری مثل خورشید و ماه و سیارات میشه عکاسی کرد. و البته خورشید فقط با فیلتر.

عکس های خودم ! - bigstar344 - 06-01-2014

از بین لنزها چطور آیا لنز ایده آلی برای deep sky وجود داره ؟ راستی میشه بدون موتور با همین دابسونی سحابی هارو ثبت کرد مثلا فریم های چند ثانیه ای کوتاه رو روهم استک کنم ؟ و اگه نه برای دابسونی چه موتوری مناسبه ؟

عکس های خودم ! - Regulus - 06-01-2014

bigstar344 نوشته: از بین لنزها چطور آیا لنز ایده آلی برای deep sky وجود داره ؟ راستی میشه بدون موتور با همین دابسونی سحابی هارو ثبت کرد مثلا فریم های چند ثانیه ای کوتاه رو روهم استک کنم ؟ و اگه نه برای دابسونی چه موتوری مناسبه ؟
برای دیپ اسکای به جز چند تا جرم بسیار وسیع, باید از تلسکوپ استفاده کرد و لنز جوابگو نیست. لنز های با اون فاصله کانونی خیلی خیلی گرون میشن.
استک هم فکر نکنم جواب بده. باید فریم ها یه حداقل نوردهی ای رو داشته باشن تا جزئیات حداقلی از سحابی ثبت بشه و بشه استک کرد.
موتور برای دابسونی هم وجود داره, ولی برای عکاسی با دابسونی و کلا مقر های سمت ارتفاعی, باید علاوه بر موتور برای مقر, از یه موتور هم برای چرخش میدان دید استفاده کرد که بهش میگن derotator. فکر نمیکنم اصلا تو ایران قابل تهیه باشه. باید خودتون بسازید که خیلی سخته, چون به دقت خیلی زیادی نیاز داره و باید برنامه ای برای مقر یا کامپیوتر نوشته بشه تا بتونه کنترلش کنه.مکافاته.

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 06-02-2014

جناب bigstar344 اقای Regulus درست میگن.عکاسی از سیارات و ماه و خورشید کار خیلی لذت بخشی هستش.همچنین تو ایران خیلی کمتر بهش پرداخته میشه.اگه به صورت تخصصی بتونید پیگیری کنید کار خیلی خوبیه
موتور درست کردن یا خریدن برای دابسونی ارزش نداره.تلسکوپ کیفیت مناسبی نداره و خطای گیسو داره
عکاسی از اجرام کم نور مانند سحابی و کهکهشان کار خیلی سختی هستش و ابزار گرون و با کیفیتی نیاز داره

عکس های خودم ! - M_Saturn - 06-02-2014

میشه برای عکاسی از تلسکوپ های رصد خونه ها استفاده کرد؟

عکس های خودم ! - bigstar344 - 06-02-2014

ممنون از همگی,عکاسی از سیارات هم هیجان انگیزه ولی دقبقا نمیدونم چه ابزاری نیاز دارم الان دوربین و تلسکوپ رو دارم آیا فقط تی رینگ ام 42 کافیه یا باید برای اتصالش هم آداپتور خاصی داشه باشم .

عکس های خودم ! - Regulus - 06-02-2014

M42 چیه دیگه؟فکر کنم با همین دوربینتون از پشت تلسکوپ اگه یه فیلم چند ثانیه ای بگیرید، با نرم افزارایی مثل registax بتونید تصویر مناسبی تهیه کنید.

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 06-02-2014

m42 همون سحابی جبار هستش
بله با تلسکوپهای رصدخانه هم میشه عکاسی کرد.اون تلسکوپها بهترین گزینه برای عکاسی دیپ اسکای هستش.البته بستگی به امکانات رصدخانه داره

عکس های خودم ! - Regulus - 06-02-2014

mohammad_reza نوشته: m42 همون سحابی جبار هستش
بله با تلسکوپهای رصدخانه هم میشه عکاسی کرد.اون تلسکوپها بهترین گزینه برای عکاسی دیپ اسکای هستش.البته بستگی به امکانات رصدخانه داره
میدونم, میگم به T-ring چه ربطی داره.

عکس های خودم ! - bigstar344 - 06-03-2014

منظورم این محصول بود :
حلقه عکاسی T-Ring M42 کنون