تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - mars - 05-08-2014

قربان شما دوست عزیز فقط آخرین سوال دوربین گوشیه شما چند مگاپیکسله؟

عکس های خودم ! - bigstar344 - 05-11-2014

mars نوشته: قربان شما دوست عزیز فقط آخرین سوال دوربین گوشیه شما چند مگاپیکسله؟

8 مگا پیکسل (ویواز) البته مال همسرم هست نه خودمWink

عکس های خودم ! - mars - 05-28-2014

و این هم یک برنامه عالی برای ویرایش عکس سیارات و ماه

ساحل فیزیک - دانلود نرم افزار نجومی 2 RegiStax

برنامه 2 RegiStax

عکس های خودم ! - bigstar344 - 05-31-2014

سلام بالاخره دوربین Canon EOS 1100D رو خریدم عکاسی غیر نجومی رو تا حالا که ازش لذت بردم ولی هنوز تی رینگ براش نگرفتم امشب همینجوری که باش ورمیرفتم و سرعتا و دیافهای مختلف رو امتحان میکردم گفتم دوربین و بزارم رو زمین که لرزش نداشته باشه و چند ثانیه نور دهی کنم عکس و گرفتم زیر آلودگی شهری خودم که عادی جیزی نمیدیم ولی این عکس خیلی مشعوفم کرد حالا نگین چه ندید بدیده :mrgreen: کلی نوبز وحشتناک توشه ولی جزو اولین عکسامه ببینید چطوره ؟ 8 ثانیه نوردهی ایزو 1600 دیاف f/4 با لنز 18-55 :[ATTACH=CONFIG]2061[/ATTACH]

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 05-31-2014

تبریک میگم.به عنوان اولین عکس خیلی خوبه.
ولی باید نکاتی رو در نظر بگیرد.از سایت عکاسان معروف بازدید کنید و عکسهاشون رو به دقت ببینید و سعی کنید کارهای خودتون رو به اونها نزدیکتر کنید
همیشه برای همه سبک عکاسی نوردهی و دیافراگم رو تنظیم کنید تا جایی که میتونید از ایزو زیر 800 استفاده کنید

عکس های خودم ! - bigstar344 - 06-01-2014

امشب بازم تست کردم ایزو رو پایین آوردم آسمون تاریک تر شد (رنگ واقعیش) و دیاف رو باز تر و شاتر رو 30 ثانیه ولی بنظرم جالب نشد یه مشکل دارم ! با اینکه آسمون هم صاف بود و آلودگی هم کمتر از همیشه ولی فوکوس اتوماتیک af نمیشه مجبور شدم دستی فوکوس کنم ولی چون ستاره ها بیش از حد کم نوربودند نمیتونستم خوب فوکوس کنم و حدس میزدم و با آزمون و خطا پیش میرم آیا راهی برای فوکوس توی این شرایط هست ؟

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 06-01-2014

در عکاسی شب همیشه دیافراگم رو در بازترین حالت قرار بدید
در مورد فوکس هم هیچ راه حلی نداره.حتما باید دستی این کار رو انجام بدید ولی لنز 55-18 برای عکاسی شب رینگ فوکسش رو باید کامل بچرخونید سمت چپ بعد یکم بدید به راست این سریعترین حالتش هست(شاید برعکس گفته باشم)

عکس های خودم ! - Regulus - 06-01-2014

mohammad_reza نوشته: در عکاسی شب همیشه دیافراگم رو در بازترین حالت قرار بدید
در مورد فوکس هم هیچ راه حلی نداره.حتما باید دستی این کار رو انجام بدید ولی لنز 55-18 برای عکاسی شب رینگ فوکسش رو باید کامل بچرخونید سمت چپ بعد یکم بدید به راست این سریعترین حالتش هست(شاید برعکس گفته باشم)

نه، درست گفتی.
این همیشه برای من سوال بوده که این یه ذره به سمت راست برا چیه. مگه ستاره ها تو بینهایت نیستن؟ مگه چه چیزی دور تر از اونا هست؟

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 06-01-2014

راستش به نظر من این بزرگترین ایراد لنز 55-18 هستش
تمام لنزها اگه رینگ فوکس رو تا اخر بچرخونی میره روی بینهایت ولی لنز 55-18 بینهایتش خیلی رو اعصابه
جالبتر اینجاست که 55-18 دو تا لنز داره یکی سری اول و یکی دیگه سری دوم که روی تمام دوربینها هستش من سری اول رو داشتم با 400 دی اون یکی برعکس بود باید کاملا به راست میچرخوندم بعد یکم به چپ

عکس های خودم ! - bigstar344 - 06-01-2014

[ATTACH=CONFIG]2062[/ATTACH]ممنون از راهنمایی دوستان راستی اگه خود تلسکوپ رو تله کنم چطور و چه ابزاری نیاز خواهم داشت فک کنم یه بار گفتین تی رینگ m 42 یا یه همچین چیزی واینکه کدوم بهتر خواهد بود تلسکوپ یا لنز 18-55 (دابسونی 6 اینچ دارم )
راستی عکسی که گذاشتم همون مشکل فوکوس رو داره ایزو 200 شاتر 30 ثانیه دیاف 3.5