تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - only orion - 12-08-2009

دوستان من قصد کاملا جدی خرید دوربین دیجیتال دارم و پولش رو هم آماده کردم.فقط موندم بین 500d و 450d کدوم رو انتخاب کنم.خواهش می کنم کمکم کنید.می خوام همه ی جوانب کار رو در نظر بگیرم و دوربینی رو انتخاب کنم که اصلا پشیمون نشم.من بیشتر از نویز بالای 500d می ترسم.تو رو خدا کمکم کنید! Sad

عکس های خودم ! - New Astronomer - 12-08-2009

دوست عزیز من تجربه زیادی در عکاسی ندارم. ولی بدلیل تجربه متوسطی که در خریدن دارم و یکم مطالعه در روانشناسی :wink: میدونم تا این حد ریز شدن در موضوع و مردد شدن بی مورده (از وسواسه) و دارید بیخود خودتون رو اذیت میکنید. مسلماً این نویز که دارید میگید فقط به دید افراد کاملاً حرفه‌ای که عمریه با انواع دوربینهای پیشرفته کار کردند، میاد.

اگر اولین دوربین دیجیتال DSLR هست که میخواید بخرید مطمین باشید اینقدر غرق در لذت عکاسی میشید که تا چند وقت (شایدم چند سال) اصلاً این موضوعات به چشمتون نمیاد. از تئوری تا عمل خیلی فاصله است و در واقع با شروع عکاسی اینقدر پارامترهای مختلف و جدید و متنوع و جذاب در عمل خودشون رو نشون میدن که دیگه اصلاً یادتون به این موضوع نیافته.

یکی رو انتخاب کنید، محکم باشید و بخرید. به همین راحتی و دیگه اصلاً فکرش رو هم نکنید.

هردوی اینها دوربینهای خوب و حتی شاید بشه گفت در حد عالی هستند.

بهرحال موفق باشی و هر کدوم رو که خریدید مبارک باشه/.

منتظریم. :wink:

عکس های خودم ! - Virologist - 12-08-2009

اتفاقا برعکس-در موردش کلی تحقیق کن
من خودم زیاد تحقیق نکردم و الان پشیمونم
این دفعه رو به نظر من حسابی وسواس به خرج بده

عکس های خودم ! - Amin Astro - 12-09-2009

only orion نوشته: دوستان من قصد کاملا جدی خرید دوربین دیجیتال دارم و پولش رو هم آماده کردم.فقط موندم بین 500d و 450d کدوم رو انتخاب کنم.خواهش می کنم کمکم کنید.می خوام همه ی جوانب کار رو در نظر بگیرم و دوربینی رو انتخاب کنم که اصلا پشیمون نشم.من بیشتر از نویز بالای 500d می ترسم.تو رو خدا کمکم کنید! Sad

با سلام Smile
دوست عزیز به نظر من با خیال راحت 500D بگیر

در مورد نویز زیاد 500D نسبت به 450D که گفتید،در حالت معمولی اختلاف خیلی زیادی نداره وفقط توی فرمت RAW نویزش بیشتره، ضمنا اگه بیشتر برای عکاسی نجومی میخواین بهتر بدونید که توی ضمینه سیاه (تاریکی شب) تا ISO 1600 تقریبا" نویزش با 450D برابر هست و از ISO 1600 به بالا رو هم که 450D نداره
در ضمن نویز رو میشه با نرم افزارهای ویرایشی کمتر کرد
البته آقا کیارش اینجا استاد هستند و بهتر میتونند نظر کارشناسی بدند

برای مقایسه نویز بین 500D و 450D میتونید از لینکهای زیر استفاده کنید

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos500d/page15.asp

تازه توی این سایت که حتی 500D نویزش از 450D و 1000D کمتر هست :?:
http://ghonis2.ho8.com/rebelmod500d/rebelmod500dcompare.html

در ضمن حتما میدونی که 500D فیلم برداری FULL HD داره درصورتی که 450D فیلم برداری نداره(البته اگر فیلم برداری براتون مهم باشه)
در کل 500D نمونه ارتقا یافته 450D هست پس بغیر از مسئله نویز که گفتم در بقیه موارد فکر کنم بالاتر باشه

موفق باشید

عکس های خودم ! - m_n - 12-09-2009

سلام
پس با این حرف ها وبا توجه به نویز 450دی یا 1000دی یا 500دی؟
خیلی ممنونم

عکس های خودم ! - m_n - 12-10-2009

چرا کسی جواب نمی دهد؟

عکس های خودم ! - New Astronomer - 12-10-2009

بنظر من:
فکر کنم قابلیت فیلمبرداری 500D به یکم نویزش که تازه اونم بیچاره براش در آوردن که از 450D بیشتره و تازه اگه هم بیشتر باشه توی ISO های بالا پیدا میشه، می‌ارزه.

عکس های خودم ! - only orion - 12-10-2009

سلام دوستان.از همتون صمیمانه سپاس گزارم.با راهنمایی های ارزنده ی شما تصمیم گرفتم 500d بخرم.انشااله وسط های هفته ی دیگه به دستم میرسه.مطمئن باشید هر عکسم که خوب شد به یاد شما خواهم افتاد.دوباره از همتون تشکر می کنم.

عکس های خودم ! - doctorp30 - 12-10-2009

New Astronomer نوشته: دوست عزیز من تجربه زیادی در عکاسی ندارم. ولی بدلیل تجربه متوسطی که در خریدن دارم و یکم مطالعه در روانشناسی :wink: میدونم تا این حد ریز شدن در موضوع و مردد شدن بی مورده (از وسواسه) و دارید بیخود خودتون رو اذیت میکنید. مسلماً این نویز که دارید میگید فقط به دید افراد کاملاً حرفه‌ای که عمریه با انواع دوربینهای پیشرفته کار کردند، میاد.

اگر اولین دوربین دیجیتال DSLR هست که میخواید بخرید مطمین باشید اینقدر غرق در لذت عکاسی میشید که تا چند وقت (شایدم چند سال) اصلاً این موضوعات به چشمتون نمیاد. از تئوری تا عمل خیلی فاصله است و در واقع با شروع عکاسی اینقدر پارامترهای مختلف و جدید و متنوع و جذاب در عمل خودشون رو نشون میدن که دیگه اصلاً یادتون به این موضوع نیافته.

یکی رو انتخاب کنید، محکم باشید و بخرید. به همین راحتی و دیگه اصلاً فکرش رو هم نکنید.

هردوی اینها دوربینهای خوب و حتی شاید بشه گفت در حد عالی هستند.

بهرحال موفق باشی و هر کدوم رو که خریدید مبارک باشه/.

منتظریم. :wink:

دقیقا درست گفتند ، وسواس بیش از اندازه همیشه کار دست آدم می ده...
نویز 500 دی و 450 دی اختلافشون در پروژه های علمی و عکاسی های خیلی حرفه ای و در هنگام اجرای تکنیک ها به چشم می خوره...
کاملا صحیح گفتید...
Virologist نوشته: اتفاقا برعکس-در موردش کلی تحقیق کن
من خودم زیاد تحقیق نکردم و الان پشیمونم
این دفعه رو به نظر من حسابی وسواس به خرج بده
وسواس تو هیچ موردی خوب نیست ، اگر منظورتون دقیق شدن هست اون مسئله وسواس نیست
Amin Astro نوشته: در مورد نویز زیاد 500D نسبت به 450D که گفتید،در حالت معمولی اختلاف خیلی زیادی نداره وفقط توی فرمت RAW نویزش بیشتره،
تمام عکاسی نجومی در فرمت خام یا RAW انجام می شه پس مهمه !
Amin Astro نوشته: ضمنا اگه بیشتر برای عکاسی نجومی میخواین بهتر بدونید که توی ضمینه سیاه (تاریکی شب) تا ISO 1600 تقریبا" نویزش با 450D برابر هست و از ISO 1600 به بالا رو هم که 450D نداره
500 دی نویزش از 800 شروع می شه و 450 دی هم همینطور و در ایزو های یکسان طبق محاسبات من و یکی از دوستانم در یک شب رصدی ، نویز 500 دی 17 درصد از 450 دی بیشتر ولی در عوض سیستم کاهنده ی نویز قوی تری از 450 دی داره پس می شه تقریبا گفت ، مشکل نویز 500 دی رو حل شده بدونید !
Amin Astro نوشته: در ضمن نویز رو میشه با نرم افزارهای ویرایشی کمتر کرد
اینکار در عکاسی نجومی تا حدودی باعث از بین رفتن اطلاعات عکس می شود
Amin Astro نوشته: البته آقا کیارش اینجا استاد هستند و بهتر میتونند نظر کارشناسی بدند
من شاگرد همه ی شما هستم...
چوبکاری کردید...
Amin Astro نوشته: تازه توی این سایت که حتی 500D نویزش از 450D و 1000D کمتر هست
بله ، اما این سایت ها عکاسی با ایزو های بالا در مدت نوردهی طولانی رو ثبت نمی کنن پس در عکاسی نجومی می تونه متفاوت باشه...
Amin Astro نوشته: در ضمن حتما میدونی که 500D فیلم برداری FULL HD داره درصورتی که 450D فیلم برداری نداره
یکی از دلایل تفاوت خیلی زیاد قیمتشون همینه در صورتی که تقریبا هیچ کاربردی در عکاسی نجومی نداره...
m_n نوشته: سلام
پس با این حرف ها وبا توجه به نویز 450دی یا 1000دی یا 500دی؟
خیلی ممنونم
طبق تست هایی که من کردم ، اگه عکاسی در روز هم واستون اهمیت زیادی داره 500 دی بگیرید در غیر این صورت در عکاسی نجومی تفاوت چندانی بین 500 دی و 450 دی مشاهده نخواهید کرد و اینجاس که شما باید تصمیم بگیرید.
1000 دی هم که یک مرحله پایین تر از این دوربین ها هست اما دوربین بسیار بسیار مناسبیه و از نظر من نسبت به هزینه ای که می پردازید از 500 دی خیلی بهتره دقت کنید که گفتم نسبت به پولی که می پردازید !
New Astronomer نوشته: بنظر من:
فکر کنم قابلیت فیلمبرداری 500D به یکم نویزش که تازه اونم بیچاره براش در آوردن که از 450D بیشتره و تازه اگه هم بیشتر باشه توی ISO های بالا پیدا میشه، می‌ارزه.
تا حدودی می شه گفت بله ، اگر عکاسی در روز برای شما مهم باشه...
only orion نوشته: سلام دوستان.از همتون صمیمانه سپاس گزارم.با راهنمایی های ارزنده ی شما تصمیم گرفتم 500d بخرم.انشااله وسط های هفته ی دیگه به دستم میرسه.مطمئن باشید هر عکسم که خوب شد به یاد شما خواهم افتاد.دوباره از همتون تشکر می کنم.
خیلی خیلی خوشحال شدم . انشاالله شاترش واست یه عمر بزنه...!
اگه مشکلی باش پیدا کردی یا سوالی بود حتما خبرم کن...

و در آخر ببخشید که یه مدت اینجا سر نزدم...
یکی از عکس هام رفت رو تصویر روز ستاره شناسی که اینجا نذاشتمش تا حالا.
این لینکشه : http://www.apod.ir/?id=091206

عکس های خودم ! - Amin Astro - 12-13-2009

سلام به همه

آقا کیارش برای عکاسی واید شما کدوم رو پیشنهاد میکنید:

SkyWatcher EQ6Pro

SkyWatcher EQ5Pro

SkyWatcher EQ5H

SkyWatcher HEQ5H
یا
EQ6SkyScan
؟؟؟؟