تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - bigstar344 - 04-30-2014

Regulus نوشته: هنوز دایره اون گوشه موشه ها هست.
اینکه دیگه رنگو روشو بردید.
دوستان وارد تر لطفا توضیح بدن.
Mohammad-reza با شما هستم. :wink:
منظورتون کدوم دایره هست مرکز سحابی یا جای دیگه؟؟

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 04-30-2014

[quote=bigstar344]منظورتون کدوم دایره هست مرکز سحابی یا جای دیگه؟؟[/QUOTE
دوست عزیز عکس رو شما خیلی ناجور ادیت کردید.
ادیت کردن عکس اصول و مبانی خاص خودش رو داره مخصوصا عکس اعماق اسمان
اول از همه باید فرمت خام عکس(raw) رو داشتنه باشید.چون 16 بیت هست و نسبت با jpeg 8 بیتی قدرت بیشتری در ادیت دارید
دوم اینکه برای ادیت همیشه باید یک ادیت خاصی مدنظر داشته باشید تا بهش برسید.حتما عکسهای عکاسان اعماق اسمان رو ببینید.تا رنگ اجرام رو بتونید درست ادیت کنید
بقیه اش رو بعدا مینویسم

عکس های خودم ! - bigstar344 - 05-01-2014

mohammad_reza نوشته: [quote=bigstar344]منظورتون کدوم دایره هست مرکز سحابی یا جای دیگه؟؟[/QUOTE
دوست عزیز عکس رو شما خیلی ناجور ادیت کردید.
ادیت کردن عکس اصول و مبانی خاص خودش رو داره مخصوصا عکس اعماق اسمان
اول از همه باید فرمت خام عکس(raw) رو داشتنه باشید.چون 16 بیت هست و نسبت با jpeg 8 بیتی قدرت بیشتری در ادیت دارید
دوم اینکه برای ادیت همیشه باید یک ادیت خاصی مدنظر داشته باشید تا بهش برسید.حتما عکسهای عکاسان اعماق اسمان رو ببینید.تا رنگ اجرام رو بتونید درست ادیت کنید
بقیه اش رو بعدا مینویسم
بعداز تشکر از شما بابت پاسختون
* خیلی از عکسهای حرفه ای رو دیدم که مراکز نور اور اکسپوز شده وبعضیا نه همین سحابی جبار رو هفت رنگشم دیدم (نه ارت ادیت )واقعی ولی بارنگای بیشتر که بنظر کاملا مصنوعی میاد آیامنظورتون از فرمت خاص سبک خاصی هست ؟! من اونو میخوام بدونم که ماحصل چی بشه ؟!
بعد عکس اصلی رو که خودتون هم حتما دیدید رزولیشنش 100 سایز درحد A4 ولی همونطور که گفتید کار با 8 بیتی واقعا مشکله مخصوصا توی لایر ها و کانالهای RGB حالا جدای از این مشکلات آیا میشه برای ادیت پرایمری اولیه یک اکشن تعریف کرد منظورم اینه که تنظیمات اولیه شما همیشه یکسان هست و یک روش خاص رو ئنبال میکنید ؟ مثلا اول ایجاد لایر بک و تنظیم کنتزاست و رنگ و ... بعد کانال ها و.. ودرنهایت ریزه کاریهاش رو دستی مثلا دستکاری شدو و سلکتیو کالر و ... یا نه برای هرعکسی باتوجه به نوع عکس متفاوته خودتون چطور ادیت میکنید ؟ ممنون که حوصله میکنید .

عکس های خودم ! - bigstar344 - 05-01-2014

بالاخره موفق شدم با چشمی 4 میلیمتریم شفاف ببینم مشکل از باد سرد بود که امشب دیگه شکرخدا خبری ازش نبود :dحالا دیگه کمربندای مشتری یکم بهتر معلومن با گوشی ویواز عکس گرفتم ببینین چطور شده ![attach=config]2032[/attach]

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 05-01-2014

درسته اکثر عکسهایی که از سحابی جبار هست مرکزش اور شده.این اشکال نیست.در ادیت هم نباید نورش خیلی کم بشه.چون نمای بدی پیدا میکنه.این کار رو باید در حین عکس گرفتن انجام داد به سبک hdr.چند عکس با نوردهی مختلف تا نقاطی که خیلی پرنور هستن و نقاطی که کم نور هستن ررو بشه کنترل کرد.که این مسئله تجربه خیلی زیادی میخواد
اما در فوتوشاپ نحوه ادیت رو نمیشه به راحتی توضیح داد هر کس سبک خاص خودشو داره.من خیلی کم دیدم کسی شبیه کسه دیگه از ابزار استفاده کنه.ولی تو این مدت خیلی درگیر بودم تا یک چیز جالب پیدا کردم
دیگه به جای استفاده از ابزار و کلنجار رفتن روی عکس میشه از پلاگین استفاده کرد.
من خودم دوتا پلاگین کاربردی دارم و برای همه سبک عکس استفاده میکنم.
یکی color efex pro هستش واقعا عالیه.ادیتهای مختلفی براتون انجام میده.مطمئنا خوشتون میاد.میتونید با یک سرچ راحت دانلود کنید

عکس های خودم ! - mars - 05-03-2014

برنامش را دانلود کردم ولی نمیدونم عکس رو باید از کدام گزینش انتخاب کنم ؟

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 05-03-2014

برنامه رو اول نصب کنید بعد فوتوشاپ رو باز کنید یک عکس انتخاب کنید.از گزینه fillter کلمه nik softwer رو انتخاب کنید برنامه باز میشه و عکستون رو میتونید با ادیت های مختلف تماشا کنید

عکس های خودم ! - mars - 05-04-2014

ممنون آقای محمد رضای عزیز ...برنامش جالبه و طرز کار باهاش ساده .
چرا دیگه عکس نمیزارید ؟ این شبها شب عکاسی از سیاراته ماه هم که دیگه ....عکسهای شما هم که همیشه در نوع خودشون بی نظیر .مشتاق دیدار عکسای زیبایتان هستیم .

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 05-04-2014

ممنون جناب گراوندی.من فعلا دوربین ندارم.خیلی وقت هم هست خارج از شهر نرفتم برای عکاسی.ولی یکی از عکسهای قدیمی رو میزارم

این عکس رو با دوربین 400d کانن و با لنز55-18 با نوردهی 30 ثانیه و ایزو 1600 و دیافراگم 3.5 گرفتم
[attach=config]2039[/attach]

عکس های خودم ! - mars - 05-04-2014

ممنون آقای محمد رضا عزیز مثل همیشه فوق العاده است .

یه چیزی میپرسم به پای بی سوادی من توی عکاسی نجومی بزار ....چطور اگه این عکس قدیمیه این همه خوب اطلاعاتش یادت مونده ؟ خود دوربین یاداشت میکنه یا خود شما ؟یا هنر شماست ؟

( این عکس رو با لنز55-18 با نوردهی 30 ثانیه و ایزو 1600 و دیافراگم 3.5 گرفتم )