تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - bigstar344 - 04-13-2014

نمیدونم شاید بخاطر تنظیم نور و کنتراستشه یکم نورشو دستکاری کردم ولی رنگارو اصلا راستی بنظرتون از سحابی جبار داخل شهر میشه عکاسی کرد این عکسای خفن دوستان رو فک نکنم با روش آپوکال بشه گرفت نه؟! یا فقط مکان تاریک میخواد خیلی دلم میخواد از سحابی ها عکس بگیرم لطفاٌ راهنمایی بفرمائین.

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 04-13-2014

bigstar344 نوشته: سلام به همگی بازم با گوشی عکس گرفتم امشب با اینکه اکسپوژر رو پیدا نکردم ولی باهاش ور رفتم و با زوم و کم کردن نور و از گوشه گرفتن یکم مشتری بهتر شد و نوارش معلومه ولی قمراش Sad پریدن بهر حال چون تا حدود یک ساعت پیش مشغول رصد بودم زحل هم قشنگ بالا اومد توی تلسکوپ محشره ولی عکساش به وضوح تلسکوپ نیستن خیلی عکس گرفتم دو تا از بهترینارو میزارم ببیین چطور شده هم زحل و هم مشتری ویک سوال هم داشتم آیا اگه از دوربین دیجیتال بدون عوض کردن لنز (آپوکال اگه اشتباه نکنم ) استفاده کنم تصاویرم تفاوت چشمگیری میکنه یا باید به فکر دوربین های مدل بالا باشم ؟ مرسی اینم عکسا [ATTACH=CONFIG]1994[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]1995[/ATTACH]

به نظر من که خیلی خوبه.گوشی شما چیه؟دوربینش چند مگاپیکسله؟

عکس های خودم ! - Regulus - 04-13-2014

bigstar344 نوشته: نمیدونم شاید بخاطر تنظیم نور و کنتراستشه یکم نورشو دستکاری کردم ولی رنگارو اصلا راستی بنظرتون از سحابی جبار داخل شهر میشه عکاسی کرد این عکسای خفن دوستان رو فک نکنم با روش آپوکال بشه گرفت نه؟! یا فقط مکان تاریک میخواد خیلی دلم میخواد از سحابی ها عکس بگیرم لطفاٌ راهنمایی بفرمائین.

سحابی جبارو نمیشه افوکال گرفت.
همینطور نمیشه با موبایل گرفت.
نیاز به نوردهی بلند مدت (مثلا چند دقیقه تا چند ساعت) داره که هم باید مقر مناسب داشته باشید تا بشه دنبالش کرد، هم دوربین با قابلیت نوردهی بالا.

ممنون از تعربفتون گوشی htc onex فک کنم هشت مگاپیکسله البته مال خودم نیست مال دوستمه یه طرحی تو ذهنم هست برا گوشیا که تصویرشون اور نشه ولی تا به نتیجه نرسم نمیگم امیدوارم جواب بده فک کنم خیلیا دوسدارن از اجرام پر نور مثل ماه و سیارات عکس بگیرن ولی دوربین خوبی ندارن اگه جواب بده روش خیلی خیلی ارزونیه حداقل ماه رو میشه بخوبی ثبت کرد !

bigstar344 نوشته: ممنون از تعربفتون گوشی htc onex فک کنم هشت مگاپیکسله البته مال خودم نیست مال دوستمه یه طرحی تو ذهنم هست برا گوشیا که تصویرشون اور نشه ولی تا به نتیجه نرسم نمیگم امیدوارم جواب بده فک کنم خیلیا دوسدارن از اجرام پر نور مثل ماه و سیارات عکس بگیرن ولی دوربین خوبی ندارن اگه جواب بده روش خیلی خیلی ارزونیه حداقل ماه رو میشه بخوبی ثبت کرد !
اقا, اکسپوژر رو پایین بیار, اور نمیشه.من قبل از اینکه دوربین بگیرم, اکسپوژرو تو موبایل دیدم. همه موبایلا دارن.

بازم سلام بالاخره جواب داد!!!IdeaIdea:lol:
یادمه تو یکی از پستها یکی از دوستان که عکسهای زیبایی هم گرفته بودن در جواب به این سوال که چرا با وجود فیلتر و دوربین مدل بالا بازهم عکسها اور میشن فرمودن که باید دیافراگم رو تنگ تر کرد خوب فک کردم خودمون هم وقتی به چیز پرنوری نگاه میکنیم اول پرنوره و غیر واضح بعد واضح میشه خوب چه اتفاقی میوفته البته که مردمک کوچیکتر میشه Ideaیعنی وقتی با موبایل هم به ماه نگاه میکنی اگه دیاف رو ببندی دیگه اور نمیشه ولی موبایل که دیاف نداره ولی میتونیم براش یکی بسازیم خیلی آسون دوستان اگه تلسکوپ بازتابی داشتن حتما میدونن درپوش شکاف دار که برای همراستا کردن آینه ها استفاده میشه چه شکلیه خوب سوراخش یکم بزرگه ولی میشه کوچیک ترش کرد وبعنوان دیاف استفاده کرد عکس مراحل انجام کار و نمونه گرفته شده پایین میذارم شرمنده الان به نتیجه رسیدم وقت نکردم رو ماه انجام بدم ولی حتما انجام میدم و عکسشو میذارم اگه دوستانی هم علاقه داشتن میتونن انجام بدن و عکساشونو بزارن خیلی سادس اینم عکسا البته فقط برا مقایسه س شرمنده که نجومی نیست [ATTACH=CONFIG]1996[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]1997[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]1998[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]1999[/ATTACH]

خب چرا از درپوش جلوی تلسکوپ استفاده نکردی؟

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 04-13-2014

از درپوش جلوی تلسکوپ استفاده نکنه بهتره.همینی که خودشون درست کردن واقعا عالیه.اگه از درپوش جلو بخواد استفاده کنه زاویه دید کمتر میشه
دوست عزیز بهتون تبریک میگم واقعا ایده جالبی زدید

:p مرسی .

عکس های خودم ! - bigstar344 - 04-18-2014

سلام به همگی امشب هوا ابری بود ولی یه چندتا عکس از ماه با همون برنامه و روش که گفتم گرفتم البته با موبایل 5 مگا پیکسلی خودم بهترین عکسمو میزارم دوستان لطفاً بگن چطور از آب دراومده عکس رو روتیت 180 درجه هم کردم که مستقیم باشه اینم عکس :[ATTACH=CONFIG]2007[/ATTACH]