تالار گفتگو ستاره‌شناسان
عکس های خودم ! - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگو ستاره‌شناسان (https://www.astrotalk.ir)
+-- انجمن: عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد عکاسی آسمان شب (https://www.astrotalk.ir/forumdisplay.php?fid=26)
+--- موضوع: عکس های خودم ! (/showthread.php?tid=1216)

عکس های خودم ! - مهدی ناصری - 01-29-2013

ممنون دوستان
محمد رضا جان کادر چرا باید بسته تر می شد؟ اجرام به خوبی معلوم هستن کادر بسته تر دلیلی نداشت. البته من کادر بسته رو هم امتحان کرده بودم اما خطای مقر رو مشاهده کردم و ترجیح دادم کادر 35 میلی متر بگیرم.
در مورد ادیت من فکر می کنم بهترین ادیتی هست که تا الآن انجام دادم، اما چون شما گفتی یک بار دیگه امتحان خواهم کرد...
در مورد پخش شدن نور مشتری باید بگم این به خاطر نویز گیری هست؛ وقتی از همون روش جدید برای ادیت استفاده کردن نویز خیلی خیلی زیاد شد برای همین سریع پلاگین نویز گیری در فتوشاپ رو دانلود کردم و نویز رو کاهش دادم که همراهش نور اطراف مشتری که صحنه جالبی بود هم پاک شد و این دایره سفیده موند!

عکس های خودم ! - only orion - 01-29-2013

بسیار خوب، آفرین.
ngc891 که به اشتباه ngc791 نوشتید به نوردهی بیشتری نیاز داره. حتما این سوژه رو با نوردهی بیشتر امتحان کنید.
عکس صورت فلکی ثور عالی بود. کادربندی دقیق. نوردهی مناسب. ادیت خوب. تبریک میگم. سعی کن ستاره های تصویر رو کمتر کنی. احتمالا نتیجه ی بهتری بده.
همینجوری ادامه بده.

عکس های خودم ! - مهدی ناصری - 02-01-2013

این عکس از کهکشان حجار هم قبلا گرفته شده و ادیتش کردم البته کراپ شدیدی داره که منجر به بزرگ تر شدن ستاره ها شده البته ترک هم خیلی خوب نیست!!

Lens: GSO Newtonian 8
F/stop: f/4
Focal Length: 800mm
Exposure: 60*1 min
Mount: EQ5
Guiding: None
Camera: Canon EOS 50D modified
ISO: 6400
Filter: Orion SkyGlow Imaging Filter

[ATTACH=CONFIG]1782[/ATTACH]

عکس های خودم ! - Regulus - 02-01-2013

بنظر میاد فوکوس خوبی هم نداره.

عکس های خودم ! - mohammad_reza - 02-01-2013

فوکس داره ولی ستارها فلو شدن بخاطر کراپ زیادی که عکس داره

عکس های خودم ! - Regulus - 02-01-2013

اخه خود کهکشان هم تا حدی فوکوس نیست.
احساس میکنم در حد میلیمتری میشد بهتر فوکوس کرد.

عکس های خودم ! - مهدی ناصری - 02-01-2013

بله محمد رضا درست میگه به خاطر کراپ هست، البته آینه تلسکوپ من کرویه و از نظر فیزیکی فوکوس کامل در این آینه ها امکان پذیر نیست همون طور که در سایر عکس هام می بینید، اما این عکس به خاطر اون کراپ فوکوس نبودنش بیشتر دیده میشه (فکر می کنم قبلا هم گفتم که یکی از مشکلات اساسی من همین هست).

عکس های خودم ! - only orion - 02-02-2013

جدا از مشکل فوکوس کم بودن نوردهی هم مشکل ساز شده. هر سوژه ای نوردهی خاص خودش رو داره و شما باید از اون حد بیشتر نوردهی کنید تا عکس خوبی حاصل بشه. همونطور که قبلا گفتم بالا بردن ایزو راه چاره نیست و فقط به شکل مجازی حساسیت دوربین بالا میره و حساسیت واقعی دوربین یعنی qe ثابته. قبل از عکس گرفتن سعی کنید گالری عکاس های معروف (مخصوصا ivan eder که با dslr کار میکنه) رو نگاه کنید و نوردهی مناسبی رو برای عکاسی انتخاب کنید.

عکس های خودم ! - XT8 - 02-02-2013

Canon eos 40d
dobsonian 8 inch
prime focus
عکس جدیدم که نسبت به قبلی خیلی بهترشده نظرشما چیه /

[attach=config]1784[/attach]

عکس های خودم ! - Regulus - 02-02-2013

اوه اوه، خیلی خوب شده
این چندتا عکسه؟
یکیه؟