تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: چه خبر از جیمزوب؟؟؟
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
چه خبر از جیمزوب؟؟؟
هابل هنوزم به ماموربت خودش ادامه میده.اما جانشین هابل در چه وضعی هست؟؟
تا جایی که من میدونم هنوز پرتاب نشده. . .
ضمنا هیچکی هابل نمیشه :wink:
بله میدونم که پرتاب نشده. اما اینطور که هابل داره پیش میره فکر نکنم وبه این زودی نوبت به جیمز وب برسه :roll: قرار نیست وسیله جدیدی بهش اضافه بشه؟؟
آخرین ماموریت تجهیز توی سال 2005 به دنبال حادثه کلمبیا :? Sad لغو شداما ناسا قول داده در همین سالها اون رو انجام بده.توی این ماموریت دیگه انسانها کار نمی کنن و همه چیز رو یه روبات انجام میده.
فکر کنم قراره سال 2013 ارسال بشه!
حالا حالا هاباید صبر کرد
چند روز پیش آخرین ماموریت تعمیری روی تلسکوپ هابل انجام شد.
و باعث شد که هابل تا چند سال آینده بتونه به کار خودش و البته بهتر از قبل ادامه بده.
برای هابل آرزوی موفقیت میکنم.
امادو سوال...
1-بعد از پایان ماموریت که احتمالاً 2013 هست هابل رو چکار میکنن؟؟ به زمین میارن و توی یه موزه نگه داری میکنند؟
اما این تغییر مکانی هابل و وارد شدن اون به زمین(گذر از جوَ) به اون صدمه نمیرسونه؟؟

2- جیمز وب قراره به فاصله ای از زمین فرستاده بشه که امکان دسترسی به اون توسط انسان نیست.درسته؟؟
و همه پشتیبانی هایی که از اون میشه فقط از طریق کنترلی هست . اگه اتفاقی بیافته که نیاز به وجود انسان بود چی؟؟ :?:
مهندسان مشغول سر هم کردن قسمت های پایانی تلسکوپ جیمز وب هستند.
[attachment=1942]
تیم های مختلف اروپایی، امریکایی و کانادایی، ستاره هایی مصنوعی را در مقابل آینه قرار داده اند تا حالت های مختلفی که ممکن است در آسمان با آن برخورد کنند را برای تلسکوپ شبیه سازی کنند. داده هایی که از این شبیه سازی ها به دست می آید، برای ساخت تلسکوپ جیمز وب بسیار مهم خواهد بود. ساخت تلسکوپ جیمز وب هزینه ای ۸ میلیارد دلاری داشته است.