تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: آنتن مشتری
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3

مهمان

تا انجایی که یادم هست در سال 1374 برای اولین بار این پروژه را انجام دادم و صدای مشتری را شنیدم. آیا تا به حال شما هم انجام داداه اید؟
کمی راجع به آنتی که ساختید توضیح می‌دهید؟ این‌که اصلاً بر چه اساسی کار می‌کند؟ چه اصولی دارد؟ و به چه شکل می‌شود از آن استفاده کرد؟

مهمان

این انتن از مدهای بسیار ساده بود که در سال 1376 آن را ساختم. از یک داریره از جنس سیم مسی به قطر 50 سانتی متر که زیر آن توری مرغی گذاشته بودم. و امواج مشتری را به صورت خش خش دریافت می کرد. اما دنباله ساخت آنتهای جدیدی هستم.
می‌تونید یک طرحواره برای بچه‌ها هم ارائه بدید. پروژه‌ی خوبی برای بچه هایی که دنبال تجربه با ابزار ساده هستند. از کجا می‌شد تشخیص داد که داریم به نویزهای کدوم یکی از منایع زمینی یا سماوی گوش می‌دیم؟ آیا دانش خاصی از مخابرات یا الکترونیک نیاز هست؟

مهمان

من تا چند روز دیگر طریقه ساخت را دراختیار شما قرار خواهم داد.
جالبه.من قبلنا میخواستم تلسکوپ بسازم یه مقدار هم پیش رفتم. آینه ها و عدسی هاش رو هم تهیه کردم اما راهنما نداشتم بعدشم دوستان :evil: انقدر نمیشه نمیشه کردن که... :? البته الان دارم روی نجوم رادیویی مطالعه میکنم
سلام
من تازه وارد شدم ودوست دارم بیشتر در مورد آنتنتون بدونم.نوشته بودین "من تا چند روز دیگر طریقه ساخت را دراختیار شما قرار خواهم داد." ولی من چیزی ندیدم.اگه میشه بیشتر توضیح بدین.ممنون
اگر ممکنه دوستانی که اطلاعات و منابعی دارند در یک تاپیک جداگانه مفصلا در مورد نجوم رادیویی توضیح بدن-واسه من هم خیلی جالبه
اگه يه پروژه ي خوب راه بندازيم در اين مورد خيلي عالي ميشه Big Grin
البته منم ميخواستم تو اين تابستون طي يه پروژه ي عملي به كمك دوستان يه موشك بسازم كه تا ارتفاع 50 متر بتونه پرواز كنه.
حتي طرح اوليشم آماده كردم!

ولي به علت مشكلاتي نتونستم كاملش كنم! Sad

حالا مشتاقم كه تو همچين طرحايي شركت كنم!
صفحات: 1 2 3