تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: رصد ماهواره ها برای اولین بار
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2
آقا ما اون روز نشستیم با برنامه آسمان پرستاره ماهواره های ساعت 10 را نوشتیم بعد اومدیم که رصد کنیم که دیدیم زرشک آسمون خاک خالصه . اما چند روز بعد یه ماهواره دیدم مثل یک ستاره متحرک بود که رنگ آبی و قدر 1 داشت .
جالبه ماهواره ها با این که ساخته ی دست انسان هستن ولی باز هم رصد اون ها در آسمون جایگاهی ویژه داره.خصوصا که در هوای صاف گاهی چندتا با قدر های متفاوت رو باهم می تونیم ببینیم Big Grin :!:
منم چند وقته افتادم تو کاره ماهواره ها .
من تویه یه شب صاف 19 تا ماهواره رصد کردم.
خیلی جالبن.
من تا حالا چندیدن بار ماهواره ها رو رصد کردم و از این کار لذت می برم .
اما هر بار که با برنامه ی استاری نایت به تنظیم برنامم می پردازم با مشکل روبرو می شم .
نمی دونم مشکل از ساعت برنامست یا چیزه دیگه .
اما اونها قدرهای مختلفی دارن و از مسیرهای جالبی رد میشن .
رصدش واقعاْ عالیه مخصوصاْ اگه ماه تو آسمون نباشه :?: :?: :?: :?: :?: Idea Idea Idea Idea Arrow Arrow :!: :!: :!: :!: 8O 8O 8O :oops:
مامی تونیم قبل از این که به رصد ماهواره ها بپردازیم زمان و مدار حرکت اونهارو با برنامه استاری نایت بفهمیم .
مامی تونیم قبل از این که به رصد ماهواره ها بپردازیم زمان و مدار حرکت اونهارو با برنامه استاری نایت بفهمیم .
البته از برنامه استاری نایت فقط موقعی میشه استفاده کرد که به روز ( آپ تو دیت ) باشه
و تعدیل زمان رو انجام داده باشیم . به نظر من بهتره اطلاعات دقیق رو از سایت زیر بگیریم که زمان گذر تمام ماهواره ها رو ( در 24 ساعت آینده و همچنین 7 روز آینده ) با نقشه به ما میده
اگر طول و عرض جغرافیایی محل سکونت خود را داده باشید میتوانید به زمانهای داده شده توسط این سایت کاملا اطمینان کنید .
http://www.heavens-above.com
سلام
چون میبینم علاقمندان به رصد ماهواره ها کم نیستند بنده لیست ماهواره های ایریدیوم رو که از تاریخ شنبه نوزده آبان تا بیست و ششم آبان ( یکهفته ) می توان از اهواز رصد کرد را در زیر میآورم همه رصدها بین ساعت شش تا هفت بعد از ظهر است .
این ساعات برای اهواز با عرض جغرافیایی 314/31 و طول جغرافیایی 680/48 درجه و ارتفاع 39 متر از سطح دریا میباشد :

سه شنبه 22 آبان - ساعت 6 و 26 دقیقه - ایریدیوم 5 ( قدر6- ) - ارتفاع 18 درجه - سمت 81 درجه شرقی
چهارشنبه 23 آبان - ساعت 6 و 41 دقیقه - ایریدیوم 37 ( قدر 5- ) - ارتفاع 16 درجه - سمت 51 درجه شرقی
جمعه 26 آبان - ساعت 6 و 38 دقیقه - ایریدیوم 6 ( قدر 6- ) - ارتفاع 19 درجه - سمت 136 درجه جنوب شرقی

موفق باشید
ماهواره هایی که نور زیادی دارند ماهواره های ایریدیوم هستند که صفحه های خورشیدی آنها به نحوه خاصی عمل می کند و نور خورشید را بازتاب می کنند من خودم یکبار با دوربین دوچشمی گرفتمشون واقعا زیبا هستند ...

پیروز باشید
صفحات: 1 2