تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: انتخاب رشته اختر شناسی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2
سلام-من دوره ی کاردانی رشته الکترونیک رو تموم کردم-و حالا میخوام واسه کارشناسی الکترونیک بخونم-من میخوام بعد از تموم کردن دوره کارشناسی-رشته ی نجوم رو بخونم اگر امکانش هست بطور کامل برام توضیح بدید
rezaiyan@live.com
سلام.
اگه میخواین به صورت آکادمیک ادامه بدین باید گرایش اختر فیزیک رو انتخاب کنین. البته این برای بچه های فیزیکه. بستگی داره چه زیر گروهی رو انتخاب کنین.
معمولا لیسانس فیزیک میگیرن و ارشد اختر فیزیک
برای گرایش اختر فیزیک باید کارشناسی فیزیک رو گذرانده باشید بعد در دوره ی کارشناسی ارشد می تونین اختر فیزیک روانتخاب کنید
البته فرقی نمی کنه حالت جامد ، نظری و یا گرایش های مختلف از فیزیک باشید
کلا بعد از کارشناسی فیزیک می تونین اختر فیزیک رو ادامه بدید
موفق باشید
سلام آیا رشته نجوم یا اخترشناسی و دیگر زیر شاخه های نجوم برای دیپلمه ها هم وجود داره:confused::confused: یعنی کارشناسی نجوم یا اختر شناسی یا هر رشته مربوط به نجوم:confused:
من كه تو دفترچه چيزى نديدم.
فکر کنم توی دستور کار دانشگاه پیام نور باشه(برای سالهای آینده).
اما یه نگاهی به رشته های دانشگاه پیام نور مراغه بندازین.
دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی رشته اختر شناسی داشت ولی این مال چند سال پیشه الان اطلاع دقیق ندارم باید بپرسید.من هم علا قه داشتم در دانشگاه نجوم بخونم ولی این رشته جای خودش رو پیدا نکرده و فکر میکنم خصوصا برای پسرها مناسب نیست چون در آینده شغل برای اونها مهمتره.
shabaviz نوشته: دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی رشته اختر شناسی داشت ولی این مال چند سال پیشه الان اطلاع دقیق ندارم باید بپرسید.من هم علا قه داشتم در دانشگاه نجوم بخونم ولی این رشته جای خودش رو پیدا نکرده و فکر میکنم خصوصا برای پسرها مناسب نیست چون در آینده شغل برای اونها مهمتره.

واقعا حرف حساب جواب ندارهRolleyes حالا که فکر میکنم بهتره نجوم رو به صورت آماتوری فرا بگیرم و به فکر رشته های مناسب در دانشگاه باشم بخاطر پیدا کردن شغلی مناسب برای آیندمSmile خیلی ممنون از راهنماییتونCool
دوستان نصیحتی می کنم که امیدواریم بدرتان بخورد..
من مدت 17 سال است که ستاره شناسی کار می کنم. از دوران راهنمایی سر کلاس استادهای فیزیک و ریاضی ( دانشگاه چمران اهواز ) می رفتم. زمانی که باید تصمیم برای انتخاب رشته می گرفتم، ستاره شناسی یا فیزیک را انتخاب نکردم. البته دلیل آن نگاهی به آینده و وضعیت شغلی و درآمدی بود. معماری را ادامه دادم و از درآمد آن خرج ستاره شناسی، هواپیمای مدل و عکاسی و ... می کنم.
اما شخصی که توان خواندن فیزیک را دارد، می تواند این رشته را بخواند و تا دکترای ستاره شناسی پیش برود. اما باید پشتکار بسیار خوبی بخرج دهد تا بتواند وضعیت آینده خود را تأمین نماید.
Smile
Observer نوشته: دوستان نصیحتی می کنم که امیدواریم بدرتان بخورد..
من مدت 17 سال است که ستاره شناسی کار می کنم. از دوران راهنمایی سر کلاس استادهای فیزیک و ریاضی ( دانشگاه چمران اهواز ) می رفتم. زمانی که باید تصمیم برای انتخاب رشته می گرفتم، ستاره شناسی یا فیزیک را انتخاب نکردم. البته دلیل آن نگاهی به آینده و وضعیت شغلی و درآمدی بود. معماری را ادامه دادم و از درآمد آن خرج ستاره شناسی، هواپیمای مدل و عکاسی و ... می کنم.
اما شخصی که توان خواندن فیزیک را دارد، می تواند این رشته را بخواند و تا دکترای ستاره شناسی پیش برود. اما باید پشتکار بسیار خوبی بخرج دهد تا بتواند وضعیت آینده خود را تأمین نماید.
Smile

خیلی ممنون از راهنمایی شماBig Grin اما مطلبی که هست اینه که باید ستاره شناسی رو تا دکترا خوند و تازه با تلاش و پشتکار بتونیم خودمون رو تامین کنیمConfusedhock: در صورتی که این کار بسیار سخت و طاقت فرسا است اون هم در کشوری مثل ایران که هنوز این نوع رشته ها خوب جا نیفتادهSad بنابراین مجبورم به رشته هایی مثل ریاضی فنی یا خیلی رشته های دیگه روی بیاورم تا بتونم مثل خودتون خرج یادگیری ستارشناسی رو در بیاورم و اگر هم تونستم به رتبه های بالا برسمCool
صفحات: 1 2