تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: مبانی نجوم رادیویی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
گروه نجوم رادیویی پارس سپهر پس از مدتی توانست اولین کتاب ترجمه شده پارسی خود را تحت عنوان مبانی نجوم رادیویی در محیط مجازی منتشر کند .
--------------------------------

متنی که پیش روی شماست حاصل ترجمه کتاب Basics of Radio Astronomy توسط تیم نجوم رادیوی پارس سپهر است . این کتاب با بیان شیوایی که دارد بیشتر موضوعات مفید اولیه را برای فعالیت در نجوم رادیویی پوشش داده است .
شاید این اولین بار در کشور است که گروهی متشکل از چند دانشجو علاقه مند در زمینه نجوم رادیویی کتابی را ترجمه و در فضای مجازی انتشار می دهند , از این رو مطمئناً در این ترجمه اشکالاتی نظیر لغوی , دستوری و یا ... وجود دارد که امید است علاقه مندان و خوانندگان این مشکلات را برای تیم از طریق پست الکترونیکی info[at]parssepehr.net برای ما ارسال کنند و ما بتوانیم در ویرایش دوم این کتاب , این اشکالات را رفع کنیم .

فهرست این کتاب :
فصل دوم : آشنایی با امواج الکترومغناطیس
فصل سوم : مکانیزم انتشار امواج
فصل چهارم : اثرات محیط
فصل پنجم : اثرات حرکت و گرانش
فصل ششم : منابع انتشار
فصل هفتم:نقشه برداری از آسمان
فصل هشتم : موقعیت ما در جهان

این کتاب هم اکنون در وب سایت رسمی گروه نجوم رادیویی پارس سپهر در دسترس است !

[ATTACH=CONFIG]1307[/ATTACH]

کتاب Basic Of Radio Astronomy ترجمه شد . - مقالات ترجمه شده توسط تیم - وب سایت رسمی گروه نجوم رادیویی پارس سپهر

کد:
http://parssepehr.net/مقالات-ترجمه-شده-توسط-تیم/کتاب-basic-of-radio-astronomy-

علاقه مندان سوالات خود را در خصوص محتویات این کتاب در ادامه این تاپیک مطرح کنند .

با تشکر
بینهایت از اینکه یه گروه تو ایران از مرحله علاقه خالی گذشتن و دست به کار شدن خوش حالم. بهتون تبریک میگم. امیدوارم بتونید یه روز این کتاب رو چاپ کنید و علاوه بر اون کتاب های دیگه ای رو هم منتشر کنید.
راستش فعلا وقت خوندن و پیدا کردن مشکلات کتابتون رو ندارم (البته شاید عید اینکارو کردم) ولی مطمئنا اینکارو انجام میدم.
موفق باشید.
Wink
با سلام و درود :

با تشکر فراوان از نظر شما و زمانی که برای خواندن این مقاله اختصاص می دهید ...
------------------------

با توجه به درخواست تعدادی از علاقه مندان مبنی بر قرار دادن اسلاید های آموزشی در سایت بر آن شدیم تعدادی از اسلاید های مناسب انگلیسی را در سایت قرار داده و پس از بررسی توسط علاقه مندان , بهترین اسلاید ها را انتخاب و ترجمه کامل کرده و در کنار یک فایل صوتی در محیط مجازی انتشار دهیم .

علاقه مندان برای دسترسی به این قسمت می توانند به آدرس زیر مراجعه کنند .

کتابخانه دیجیتالی - اسلاید های آموزشی

علاقه مندان قبل از دانلود اسلاید می توانند 5 صفحه اول اسلاید را به صورت آنلاین مشاهده کرده و سپس فایل را دانلود کنند .

هر هفته 7 اسلاید به این قسمت اضاف می شود .

سپاس !
بسیار عالی
من تازه این بخش رو دیدم و خیلی خوشحالم که این اتفاق افتاده
ممنون از پارس سپهر عزیز و دوستانشون بابت این تلاش پر ثمرشون
این کتاب رو دانلود کردم و مشغول خوندنش هستم