تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: روش کار با نرم افزار استلاریم چه جوریه؟
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4
سلام من امروز استلاریم رو دانلود کردم. اما طرز کارش رو بلد نیستم .راهنماییم کنید...
طرز کار باهاش ساده تر از اون چیزیه که فکرشو بکنی،بعد از نصب برنامه رو باز میکنی موس رو می بری پائین سمت چپ دوتا نونر باز میشه یک نوار افقی و یک نوار عمودی،اول در نوار عمودی گزینه اول رو انتخاب میکنی،اینجا باید مشخصات طول و عرض شهری رو که توش هستی رو بدی که برای اینکار خود برنامه بیشتر شهر هارو داره که با یه سرچ می تونی پیدا کنی مثلا تو قسمت سرچ بزن teh خودش تهران رو میاره
بعد از اون تو نوار عمودی گزینه دوم که احیانا اگه تاریخ تنظیم نباشی اونو درستش میکنی،تاریخ میلادی امروز یه هر روزه که بخوای آسمون رو ببینی رو بهش میدی با ساعت.الان دیگه نرم افزار آمادست و میتونی اتز استفاده با این نرم افزار ساده لذت زیادی ببری.
اگه هم بخای یه شی خاص رو پیدا کنی توی همون نوار عمدی یک گزینه سرچ داره که مثلا توش می نویسی m1 که مکانه اونو تو آسمون مشخص میکنه.از نوار افقی پائین هم برای دیدن صور فلکی ،اسمشون و شکل نمادیشون استفاده میشه
از نوار افقی پائین یک گزینه داره که باهاش میتونی زمان رو با سرعت بیشتری جلو و عقب کنی . همینطور وقتی یک شی رو پیدا کردی مثلا مشتری با موس روش کلیک میکنی بعد دکمه Space رو کیبورد رو که بزنی بعد با دکمه page down , page up روی کیبورد میتونی زوم کنی و اونو از نزدیک ببینی.کلا نرم افزار سبک و ساده ای که اگه یه خورده باهاش ور بری چیز پیچیده ای نداره
خیلی ممنون از توضیحات خوبتون.
سلام. این نرم افزار زبان فارسی رو هم پشتیبانی می کنه.
اگه طول و عرض جغرافی شهری رو هم خواستی بگو تا برات بذارم.
سلام توی پنجرهی موقعیت میتونیم اسم شهرمون رو بنویسیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه سوال دیگه داشتم تاریخ رو به میلادی میدیم، ساعت رو به وقت خودمون بنویسیم؟؟؟
آره ساعت به وقت خودمون چون شما شهر رو انتخاب کردی نرم افزار خودش تشخیص میده که ساعت به وقت محلیه.
،منکه اسم شهر رو زدم واسم آورد اگه اسم شهر رو بزنی واست میاره.اسم اکثر جاهای ایران رو خود نرم افزار داره با طول و عرضشون. ولی اگه بخوای خیلی دقیق کار کنی میتونی خودت طول و عرض اونجایی که هستی رو بزنی.
adrahmad نوشته: سلام. این نرم افزار زبان فارسی رو هم پشتیبانی می کنه.
اگه طول و عرض جغرافی شهری رو هم خواستی بگو تا برات بذارم.

مثلا اهواز .
سوال: الودگی نودی رو چیکار کنم؟ الودگی نوری رو چند بزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
صفحات: 1 2 3 4