تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: روش رصد ماهواره ها
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2
تو یه آسمون با حدقدر 3 میتونید چهن تا ماهواره ی پرنور ببینید.
دیشب حد قدر آسمون نکا تقریبا 5 بود و آسمون خیلی زیبا ، چند تا ماهواره هم دیدیم ، نمیشه اونا رو رصد کرد؟ مثلا با 16 اینچ دابسونی؟
چرا میشه. ولی شما باید زمان عبور ماهواره و همینطور جهت حرکت اون تو اسمونو بدونید تا بتونید با دابسونی دنبالش کنید. من خودم یه بار شانسی یه ماهواره خیلی کوچیک که داشت از میدان دیدم رد میشد رو با دابسونی"8 دنبال کردم. فکر کنم قدرش یه چیزی در حد 10 بود.
بهترین راه برای رصد ماهواره ها استفاده از GoTo.
چرا نشه؟ حتما ميشه البته كار واقعا سختي هست مي تونيد از برنامه ي شب پر ستاره starry night استفاده كنيد و محل عبور ماهواره ها رو پيدا كنيد و دقيقا در همون محل تلسكوپتون رو قراول بريد ولي خيلي سخته Sad
اگه بتونی مسیر حرکت را سریع دنبال کنی میشه راحت رصدشون کرد.من hst را با تلسکوپ دیدم.خیلی قشنگ بود.
اگه مسیر را پیدا کردی کارت خیلی راحت میشه.
دوستان عزیز متاسفانه با برنامه استاری نایت جای ماهواره ها دروغه!!
اگه باور ندارین همزمان با استاری نایت برید به سایت:LIVE REAL TIME SATELLITE AND SPACE SHUTTLE TRACKING AND PREDICTIONS
و جای ماهواره رو ببینید
اگه هم خواستید استاری نایت درست بشه باید اونو بخرید که از ایران پول فرستادن به خارج غیرممکنه
دوستان فردا تولدمه و من یک تلسکوپ می گیرم ...میخواهم بپرسم که ایا من میتوانم از پنجره خانه ماهوارها را تماشا کنم؟{هر چیزی که میتوان دید}
بله. اما فقط برای 5 تا 15 ثانیه. تازه اگه جهت حرکت ماهواره کاملا همجهت طول پنجرتون باشه. حالا چرا می خوای از پنجره رصد کنی؟
:confused::confused::confused:چون نمی توانم به بیرون برم
SadSadSadSad:?:
پشت بوم ندارین؟
ama1372 نوشته: دوستان عزیز متاسفانه با برنامه استاری نایت جای ماهواره ها دروغه!!
اگه باور ندارین همزمان با استاری نایت برید به سایت:LIVE REAL TIME SATELLITE AND SPACE SHUTTLE TRACKING AND PREDICTIONS
و جای ماهواره رو ببینید
اگه هم خواستید استاری نایت درست بشه باید اونو بخرید که از ایران پول فرستادن به خارج غیرممکنه

آره متاسفانه استاری نایت توی این زمینه یک خورده مشکل داره.معمولا با بروز رسانی حل میشه.میتونی امتحان کنی8)
صفحات: 1 2