تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: سفری بدون بازگشت به مریخ از دیدگاه شما
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3
سلام
همانطور که میدانیم ناسا در یک اقدام سخت و باور نکردنی تصمیم به فرستادن فضانوردانی به مریخ دارد و نکته غریب آن این است که احتمالا بدلیل هزینه زیاد این سفر بدون بازگشت خواهد بود . یک انسان با روحیه انسانی چگونه خود را با آن شرایط وفق خواهد داد پرسشی است که احتمالا مورد بررسی دانشمندان خواهد گرفت . ما فرض را بر آن میگیریم که تمام مشکلات فنی از قبیل اکسیژن و غذا و فشار و ...........حل شده باشند . به نظر شما یک انسان چگونه ماهها یا سالها دور از همنوعان و محیط زندگی زمینی میتواند دوام بیاورد ؟فیلم شاینینگ ( درخشش ) را بخاطر بیاوریم ( داستان نویسی که مامور میشود با خانواده اش یک فصل یعنی زمستان را در هتلی کوهستانی و صعب العبور و پر از برف بگذراند که در همان ماههای اول دیوانه شده و .........) به نظر شما انسان با این روحیه لطیف انسانی قادر است ماهها یا حتی سالها به زندگی در کره ای دیگر ادامه دهد ؟
همانطوری که یه نفر برای دفاع از کشورش داوطلبانه کشته می شه.
انسان ها در کنار روح لطیف خود حس فدا کاری هم دارند.چه فداکاری بهتر از کمک برای رشد علم بشر؟!
من اگه قبول میکردن داوطلب میشدم برم . حتی اگه هیولا های فضایی منو بخورند
این یه حرکت انتحاری از سمت ناسا درمانده و بی پوله که بلکه شاید بتونه به ما امیدواری بده. ما میتونیم منتظر اون زمانی بمونیم که یه بلیط رفت و برگشت برای سفر به مریخ داشته باشیم. به همه دوستان هم پیشنهاد می کنم قبل از قبول کردن این سفر بیشتر فکر کنن.وگر نه...
[عکس: Dominica_Arguello_Tombstone.jpg]
فضانورد در لباس فضانوردی بسیار مجهزش حدود هشت ساعت نیم در فضا زنده میمونه این چیزی که شما میگین چطور امکان داره؟
امیر نوشته: فضانورد در لباس فضانوردی بسیار مجهزش حدود هشت ساعت نیم در فضا زنده میمونه این چیزی که شما میگین چطور امکان داره؟
زمان پیاده روی فضایی با اقامت بلند مدت در فضا فرق می کند. بدن انسان بیش از سه ماه و چند روز نمی تواند تحمل مکانی بدون گرانش را داشته باشد :roll:
چرا نمی تونه؟ پس اینایی که 6 ماه تو ایستگاه فضایی می مونن چه جوری زندگی می کنن؟
در مورد سوال امیر هم بگم اقامت تو مریخ این نیست که بیان تو فضای باز بمونن. یه اقامتگاه یا مریخ نشینی ساخته میشه که تو اون بمون. البته اینم غیر ممکنه. چون غذاشون بعد از یه مدت تموم میشه و می میرن. یا اگه غذا هم تا ابد داشته باشن بخاطر دوری از انسان ها دیوونه میشن و بازم می میرن.
mars_mhg نوشته: سلام
همانطور که میدانیم ناسا در یک اقدام سخت و باور نکردنی تصمیم به فرستادن فضانوردانی به مریخ دارد و نکته غریب آن این است که احتمالا بدلیل هزینه زیاد این سفر بدون بازگشت خواهد بود . یک انسان با روحیه انسانی چگونه خود را با آن شرایط وفق خواهد داد پرسشی است که احتمالا مورد بررسی دانشمندان خواهد گرفت . ما فرض را بر آن میگیریم که تمام مشکلات فنی از قبیل اکسیژن و غذا و فشار و ...........حل شده باشند . به نظر شما یک انسان چگونه ماهها یا سالها دور از همنوعان و محیط زندگی زمینی میتواند دوام بیاورد ؟فیلم شاینینگ ( درخشش ) را بخاطر بیاوریم ( داستان نویسی که مامور میشود با خانواده اش یک فصل یعنی زمستان را در هتلی کوهستانی و صعب العبور و پر از برف بگذراند که در همان ماههای اول دیوانه شده و .........) به نظر شما انسان با این روحیه لطیف انسانی قادر است ماهها یا حتی سالها به زندگی در کره ای دیگر ادامه دهد ؟

ممنون از خبرتون، ولی ميشه منبعشو ذکر کنين؟ من توی سايت ناسا چيزی در اين مورد نديدم.
من هم فکر می کنم این خبر واقعی نباشه.
انجام همچين کای حتی اگه درحال حاضر عملی باشه ، ارزشی نداره. الان روبات ها ميتونن دنبال هيات ميکروبی بگردن يا با استفاده از روش طيف نگاری، ترکيبات سطح مريخ رو بررسی کنن.
پس ناسا اونم با اين بودجه اي که الان داره و تو اين وضعيت چرا بايد همچين کاری کنه؟ اونم سفره بدون بازگشت!!:-p
صفحات: 1 2 3