تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: نصف یک صورت
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام دوستان!هر کجا که هستید امیدوارم لحظات خوشی رو سپری کنید.
این عکس از صورت فلکی دب اکبره اگه برای نشان دادنش فقط از اون قسمتی که دورشو خط کشیدم استفاده بشه مشکلی داره؟ :?: Big Grin
سلام
مشکل خاصی نداره فقط اون قسمت صورت فلکی نیست.فکر کنم بهش میگن صورتواره.البته فکر کنم.مثلث تابستانی هم مثل همینه.
ممنون. راستش تو کتاب جغرافیه ما این قسمت را گذاشته بود و زیرش نوشته بود دب اکبر!؟!!! :o :o Idea Idea
منم وقتی دیدم گفتم که اون دب اکبر نیست نمی دونم چرا ولی دبیرم نزدیک بود بیرونم کنه. :lol: :lol:
به قسمتی از صورت فلکی دب اکبر که از هفت ستاره تشکیل شده ملاقه یا آبگردان می گویند که ما هم بش میگیم دب اکبر
البته همانطور که اشاره شد صورت واره دب اکبره که به اشتباه میگن صورت فلکی دب اکبر.
اسم های دیگش ملاقه،ابگردان یا بنات النعش کبری هست
بله منم سر کلاس همین رو گفتم ولی نمی دونم علت اون رفتار چی بود...
زیر عکس ذکر شده بود صورت فلکل دب اکبر هیچ بادب از نام ملاقه یا آبگردان نبود. Big Grin
وقتی دیروز استاد دانشگاه ما ( فارسی عمومی ) میگه ستاره زحل نشانه نحس بودن است دیگه چه انتظاری داری از کتاب و ...
چیزی که برای آدم خیلی درد آوره اینه که توی کتاب نجوم به زبان سادهاز این قسمت صورت فلکی با همین اسم یاد کرده...
حالا شمام زياد گير نده. Big Grin اين يه اشتباه مصطلح و رايجه
بله ولی باید به این نکته هم توجه کرد که همین اشتباهات رایج باعث می شن که اطلاعاتی غلط ملکه ی ذهن بسیاری از افراد بشه! Big Grin