تالار گفتگو ستاره‌شناسان

نسخه‌ی کامل: قرار دادن سیاهچاله به جای خورشید!!!!
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3
سلام . مي خواستم به پرسم اگه به جاي خورشيد يك سياهچاله با همان جرم قرار بدهيم حركت زمين چه تغيييري مي كند ؟ جو زمين چطور ؟
سلام.
گویا این سوال المپیاد بوده. یکی از دوستان هم از من پرسید. قانوناً هر چیزی که به یک سیاه چاله نزدیک میشه درون اون بلعیده میشه . فاصله زمین تا خورشید که میدونیم 150میلیون کیلومتره. در مقایسه با نیروی جاذبه سیاهچاله چیزی نیست که بخواد فقط تاثیر بزاره.
اما خب اگه فکر کنیم فقط تاثیر داشته باشه به نظرم حرکت زمین که الان به شکل بیضی هست کشیده تر میشه. و جو زمین رقیق تر یا بهتر بگم نازکتر میشه حالا در قسمتی که به طرف سیاهچاله است رقیق تر از سایر قسمت ها میشه.
این نظرمنه! :roll: :roll:
کسی نمیخواد جواب بده؟
:roll:
آخه این جوری که نمیشه !من که فکر نمیکنم غیر از بلعیدنش بتونه تاثیر دیگه ای روش بذاره !
من تو نجوم محاسباتی خیلی سر رشته ندارم اما فکر می کنم که اول باید افق رویداد و شعاع شوارتزشیلد اون رو محاسبه کنید و بعد از اون با فاصله ی زمین تا خورشید مقایسه کنید که اگر کمتر بود به درون ساهچاله بلعیده می شه و اما اگه بیشتر بود می تونه رو سرعت گردش ، شکل مدار و خیلی چیز هایه دیگه تاثیر بذاره...
ببخشيد جناب doctorp30 ميشه زير ديپلم صحبت كنيد ؟ :roll:
wish عزیز امیدوارم ناراحت نشی
یه پیشنهاد برات دارم :

اگه تازه نجوم رو شروع کردی و قصد شرکت توی المپیاد نجوم رو داری باید اول از نجوم مقدماتی شروع کنی نه این سوال ها !!

در غیر این صورت هم حق با کیارش هستش و شما باید در ابتدا شعاع شوارتزشیل رو حساب کنید و بعد با 150 هزار کیلومتر که فاصله زمین تا خورشید هست مقایسه کنی و ....
جو زمین چطور؟
من فکر می کنم به تدریج از بین میره
باید محاسبه کنیم
چون ممکنه نیروی جاذبه ای که ایجاد میکنه از جاذبه ی زمین در سطح زمین بیشتر باشه و ما توی هوا معلق بشیم و یا حتی بیشتر
wish نوشته: ببخشيد جناب doctorp30 ميشه زير ديپلم صحبت كنيد ؟ :roll:
کجاشو متوجه نشدین؟
صفحات: 1 2 3